Oficjalnie! Nowy prezes w Cracovii

Piłka nożna
Oficjalnie! Nowy prezes w Cracovii
fot. Cyfrasport
Nowy prezes w Cracovii

Pod koniec września 2023 roku pojawiły się niepokojące wieści dotyczące właściciela Cracovii - profesora Janusza Filipiaka. Teraz zespół z Krakowa opublikował oficjalne oświadczenie dotyczące zmiany na stanowisku prezesa klubu.

Na przełomie września i października bieżącego roku w mediach pojawiły się doniesienia dotyczące Flipiaka. Według tych informacji właściciel i prezes Cracovii miał trafić do szpitala, po tym jak po wyjściu z domu upadł i stracił przytomność. Niektóre źródła podawały, że Filipiak znajdował się w stanie ciężkim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys Legii Warszawa nie wziął się z niczego. Dariusz Dziekanowski wskazał powody

 

Teraz opublikowane zostało oświadczenie dotyczące zmiany na stanowisku prezesa klubu. Ster w zespole ze stolicy Małopolski przejmie Elżbieta Filipiak. 

 

"W związku z uchwałą Rady Nadzorczej MKS Cracovia SSA podjętą w dniu 3 listopada 2023 roku informujemy, iż Pani Elżbieta Filipiak została delegowana do czasowego wykonywania Funkcji Prezesa Zarządu MKS Cracovia SSA od dnia 6 listopada 2023 roku do dnia 6 lutego 2024 roku" - napisano w oświadczeniu.

 

Elżbieta Filipiak ukończyła studia wyższe w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku metalurgia o specjalności fizyka metali i metaloznawstwo. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz zdobyła uprawnienia księgowego. W latach 1988-1989 odbyła staż na Wydziale Inżynierii Chemicznej w Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii.

 

Od 2001 roku pełni funkcję prezesa zarządu w spółce Grupa EFI S.A oraz w kilku spółkach Grupy Comarch. Jest założycielką fundacji Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych Colectiva oraz członkiem Rady Polnische Kulturstiftung LIBERTAS w Szwajcarii.

 

Jednocześnie poinformowano, że z zarządu Cracovii odszedł Jakub Tabisz. Był on wiceprezesem klubu od 13 sierpnia 2013 roku, ale rok temu został zawieszony w pełnieniu tej funkcji w związku toczącym się śledztwem związanym z działalnością w Polskim Związku Piłki Nożnej i nieprawidłowościami przy zawieraniu umów sponsorskich.

AA, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie