Niesamowity przebieg finału! Copa Libertadores 2023 dla Fluminense

Piłkarze Fluminense sięgnęli po Copa Libertadores 2023! W finale pokonali po dogrywce Boca Juniors 2:1.

Copa Libertadores to południowoamerykański odpowiednik rozgrywek Ligi Mistrzów. W tegorocznym finale, który rozegrany został na legendarnej Maracanie, zmierzyli się przedstawiciele dwóch najsilniejszych lig na kontynencie - brazylijskiej oraz argentyńskiej. Na papierze delikatnym faworytem było Fluminense, ale obecność w finale Boca Juniors zwiastowała gigantyczne emocje. Brazylijczycy w półfinale wyeliminowali Internacional Porto Alegre, a ekipa z Buenos Aires uporała się z zespołem Palmeiras.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w zbyt wiele klarownych sytuacji do zdobycia bramki. To Fluminense prowadziło grę, ale przez długi czas zwyczajnie brakowało im konkretów pod polem karnym Sergio Romero. Przełomowa okazała się 36. minuta. Podopieczni Fernando Diniza popisali się piękną kombinacją krótkich podań w bocznym sektorze boiska, następnie Keno wycofał piłkę na trzynasty metr do Germana Cano, a ten precyzyjnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w siatce. Warto zaznaczyć, że dla napastnika Fluminense był to trzynasty gol w tej edycji Copa Libertadores. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i to przedstawiciele ligi brazylijskiej schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem.

W drugiej części gry Brazylijczycy stracili kontrolę nad przebiegiem spotkania, co zemściło się na nich w 72. minucie. Wtedy kapitalnie z dystansu przymierzył Luis Advincula i zrobiło się 1:1. Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka, która była niezwykle emocjonująca. W jej dziewiątej minucie po pięknej akcji bramkę zdobył John Kennedy, który tak mocno celebrował bramkę z kibicami, że... obejrzał drugą żółtą kartkę.

Fluminense nie grało jednak zbyt długo w osłabieniu, gdyż w doliczonym czasie gry siły się wyrównały za sprawą czerwonej kartki Franka Fabry. Wynik nie uległ już zmianie. Fluminense po raz pierwszy w historii sięgnęło po Copa Libertadores!

Boca Juniors - Fluminense 1:2 (0:1, 1:1)
Bramki: Luis Advincula 72 - German Cano 36, John Kennedy 99