Niesamowity rekord Igi Świątek! Przeszła do historii

Iga Świątek w cuglach wygrała zmagania WTA Finals w Meksyku. Polka uczyniła to w niesamowitym stylu, bijąc przy okazji rekord pod względem jak najmniejszej liczby straconych gemów.

Wystarczy powiedzieć, że Świątek w drodze po zwycięstwo w Cancun nie oddała nawet seta! Pokaz dominacji Polka rozpoczęła już w fazie grupowej, gdy pokonała kolejno Marketę Vondrousovą (7:6, 6:0), Coco Gauff (6:0, 7:5) i Ons Jabeur (6:1, 6:2).

W półfinale doszło do prestiżowego starcia drugiej w rankingu WTA Świątek z liderką Aryną Sabalenką. Ale i w nim kibice oglądali jednostronne widowisko na korzyść Polki, która wygrała 6:3, 6:2.

Wreszcie nadszedł wielki finał z Jessiką Pegulą. Amerykanka przed tym spotkaniem również nie straciła nawet seta, toteż zapowiadało się wyrównane starcie.

Nic bardziej mylnego, czego dowodem triumf naszej zawodniczki 6:1, 6:0!

Jak się okazuje, żadna tenisistka dotychczas nie wygrała turnieju WTA Finals w tak dominującym stylu, licząc od 2003 roku, kiedy rozgrywki toczone są w obecnym formacie. Świątek oddała rywalkom jedynie 20 gemów!

Dotychczas liderką tej statystyki była Justine Henin, która w 2007 roku straciła 34 gemy. Jak widać, Świątek ustanowiła rekord, który chyba tylko ona sama będzie mogła pobić.