Hit kolejki dla MKS FunFloor Lublin. Rywalki z pierwszą porażką w sezonie

Piłka ręczna

W hitowym starciu 8. kolejki ORLEN Superligi Kobiet MKS FunFloor Lublin pokonał KPR Gminy Kobierzyce. Dla tej drugiej drużyny to pierwsza porażka w sezonie 2023/2024.

MKS FunFloor Lublin i KPR Gminy Kobierzyce należą do ligowej czołówki. W ubiegłym sezonie obie ekipy znalazły się na podium. Lublinianki zostały po raz czwarty w historii wicemistrzyniami kraju, natomiast drużyna z Kobierzyc trzeci raz wywalczyła brązowe medale.

Gospodynie szybko objęły prowadzenie, które stopniowo powiększały. W pewnym momencie prowadziły różnicą pięciu bramek. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyło się wynikiem 14:10.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana. Chociaż były momenty, gdy MKS FunFloor Lublin mógł się pochwalić nawet sześciobramkową przewagą. Gospodynie utrzymały do końca swoją przewagę i odniosły cenne zwycięstwo.

MKS FunFloor Lublin - KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:10)