Polski siatkarz zagra w zespole ABBA! "Nie mogę się już doczekać..."

Siatkówka
Polski siatkarz zagra w zespole ABBA! "Nie mogę się już doczekać..."
fot. Cyfrasport
Mateusz Frąc zagra w drużynie ABBA Pineto.

Włoski klub ABBA Pineto poinformował o podpisaniu kontraktu z polskim siatkarzem. Nowym zawodnikiem tej drużyny został atakujący Mateusz Frąc. – Nie mogę się już doczekać, aż wyjdę na boisko – przyznał zawodnik.

Mateusz Frąc (rocznik 1991) w swej dotychczasowej karierze reprezentował barwy klubów: AZS Politechnika Opolska (2010–15), TS Victoria PWSZ Wałbrzych (2015–17), KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (2017–18), KKS Mickiewicz Kluczbork (2018–19), BBTS Bielsko-Biała (2019–20), Chemeko-System Gwardia Wrocław (2020–22) oraz MKS Będzin (2022–23).

 

Zobacz także: Kamil Semeniuk wróci do PlusLigi? Jest odpowiedź siatkarza

 

Po zakończeniu poprzedniego sezonu atakujący opuścił szeregi drużyny z Będzina. Atakujący w 34 meczach Tauron 1. Ligi wywalczył dla swojego klubu 293 punkty i zgarnął sześć statuetek MVP. Niestety, rozgrywki zakończyły się dla ekipy MKS porażką w finale z Exact Systems Norwid Częstochowa i brakiem awansu do PlusLigi.

 

Po rozstaniu z drużyną z Będzina Frąc zdecydował się na pierwszą zagraniczną przygodę w swej karierze. Zagra w drużynie ABBA Pineto, która obecnie zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli Serie A2. Nowy klub Polaka w dotychczasowych meczach wywalczył sześć punktów (zanotował trzy zwycięstwa i trzy porażki). Czy nowy atakujący pomoże tej drużynie piąć się w górę tabeli?

 

 

 

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że tu trafiłem i że mogę nosić tę koszulkę. Jestem bardzo zdeterminowany i pragnę wnieść swój wkład w sprawę Abba Pineto. Nie mogę się już doczekać, aż wyjdę na boisko – powiedział Frąc, cytowany przez stronę klubu.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie