Siatkarze z Francji w PlusLidze. Czy pamiętasz wszystkich?

Siatkówka

W PlusLidze grało i nadal gra wielu znakomitych francuskich siatkarzy. Niektórzy zawodnicy stali się bohaterami rozgrywek o mistrzostwo Polski. Czy pamiętasz wszystkich siatkarzy z Francji, którzy grali w PlusLidze? Sprawdź w galerii zdjęć.

Stephane Antiga trafił do Skry Bełchatów w 2007 roku i był jedną z pierwszych zagranicznych gwiazd, które zdecydowały się na grę w polskiej lidze. W kolejnych latach potwierdzał swą sportową klasę, sięgając z bełchatowskim klubem po kolejne tytuły mistrza Polski. W 2014 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą wywalczył mistrzostwo świata.

 

Zobacz także: 15 lat w Polsce! Tak zmieniał się Stéphane Antiga (ZDJĘCIA)

 

Po nim kontrakty z polskimi klubami podpisywali kolejni siatkarze z Francji. Jedną z największych gwiazd w historii PlusLigi został Benjamin Toniutti – rozgrywający, który odnosił sukcesy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a teraz z Jastrzębskim Węglem. Na polskich parkietach błyszczeli również inni zawodnicy, łącznie wystąpiło ich w PlusLidze ponad dwudziestu. Jedni przychodzili tu już w roli gwiazd, inni rozwijali swe kariery...

 

Czy pamiętasz wszystkich francuskich siatkarzy w PlusLidze? Sprawdź w galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie