Lavarini bohaterem wymiany selekcjonerów?! Polki mogą mieć nowego trenera

Siatkówka
Lavarini bohaterem wymiany selekcjonerów?! Polki mogą mieć nowego trenera
fot. Cyfrasport
Stefano Lavarini

To może być jedna z najgłośniejszych wymian trenerskich w światowej siatkówce w ostatnim czasie! Jak donosi turecki portal "Voleybol Magazin", Stefano Lavarini może niebawem zamienić się miejscami pracy ze swoim rodakiem Daniele Santarellim. Obaj oprócz sprawowania funkcji selekcjonerów, na co dzień działają na niwie klubowej.

Lavarini od tego sezonu jest trenerem tureckiego Fenerbahce, w którym występuje Magdalena Stysiak. Z kolei Santarelli łączy pracę selekcjonera reprezentacji Turcji z włoskim Imoco Volley Conegliano, którego zawodniczką jest Joanna Wołosz.

 

Obaj włoscy szkoleniowcy mieliby zamienić się miejscami pracy właśnie w klubach. Lavarini już w przyszłym sezonie 2024/2025 miałby przejąć stery Imoco, podczas gdy Santarelli rozpocząłby nowy rozdział w Fenerbahce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klub PlusLigi ogłosił bankructwo. Gwiazdy zostały "na lodzie"

 

"Włoscy trenerzy Daniele Santarelli i Stefano Lavarini należą do najważniejszych nazwisk światowej siatkówki. Lavarini, który jest trenerem reprezentacji Polski, w tym sezonie objął stery Fenerbahce Opet, a Santarelli, który trenuje reprezentację Turcji, od sezonu 2017/2018 jest trenerem Imoco Volley Conegliano - jednej z drużyn ligi włoskiej. Krążą plotki, że możliwa jest wymiana obu trenerów, co oznacza, że Lavarini przejmie Imoco w przyszłym sezonie, podczas gdy Santarelli przejmie Fenerbahce" - napisano w mediach społecznościowych "Voleybol Magazin".

 

 

Przypomnijmy, że 44-letni Lavarini jest selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek od 2022 roku. W tym roku z Biało-Czerwonymi sięgnął po brązowy medal Ligi Narodów oraz wywalczył awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie