To już pewne! Dwa polskie kluby siatkarskie zagrają ze sobą w Pucharze CEV

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV.

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV siatkarki Swietelsky Bekescsaba przegrały z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiego klubu 3:1, w tej sytuacji to ekipa z Bielska-Białej wywalczyła awans i w kolejnej rundzie zagra z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Spotkanie rewanżowe lepiej rozpoczęły gospodynie (8:3), ale z biegiem czasu inicjatywa zaczęła przechodzić w ręce siatkarek z Bielska-Białej. Premierowa partia zakończyła się wynikiem 21:25. W kolejnym secie siatkarki BKS miały wyraźną przewagę, zwłaszcza w końcówce (19:25).

Dwa wygrane sety oznaczały awans zespołu z Polski. W trzeciej partii przyjezdne dominowały od początku (0:8). W końcówce gospodynie odrobiły straty i set zakończył się rywalizacją na przewagi (24:26).

Siatkarki BKS Bostik ZGO w kolejnej rundzie zagrają z Grupą Azoty Chemikiem Police. Drużyna prowadzona przez trenera Marco Fenoglio awansowała do 1/8 finału po wycofaniu się z rozgrywek izraelskiego klubu Hapoel Kfar Saba.

Swietelsky Bekescsaba – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)