Co za powrót Perugii! Semeniuk i spółka górą w hicie

Kamil Semeniuk w barwach włoskiego giganta.

Sir Susa Vim Perugia i Gas Sales Bluenergy Piacenza zmierzyły się w niedzielnym meczu siatkarskiej SuperLegi. W hicie szóstej kolejki drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka wygrała 3:2, choć przegrywała już 0:2.

Pierwszy set miał zaskakujący przebieg. Goście od początku przejęli bowiem inicjatywę i do końca jej nie oddali, triumfując 25:21. Druga partia wyglądała podobnie. Piacenza najpierw prowadziła już 8:1, a w dalszej części obroniła wypracowaną wcześniej przewagę i wygrała 25:20.

W trzecim secie do głosu doszli gospodarze. Semeniuk i spółka pewnie wygrali 25:18 i zmniejszyli straty. Czwarta partia była najbardziej wyrównana z dotychczasowych, ale ostatecznie górą w niej okazali się siatkarze Perugii, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W niezwykle wyrównanym i pełnym zwrotów akcji decydującym secie skuteczniejsi byli gospodarze i wygrali 20:18, odwracając tym samym losy spotkania i triumfując 3:2.

W ekipie Perugii występował Semeniuk, natomiast zabrakło Wilfredo Leona.

Sir Susa Vim Perugia - Gas Sales Bluenergy Piacenza 3:2 (21:25, 20:25, 25:18, 26:24, 20:18)