Pewne zwycięstwo Polski z Łotwą! Świetny mecz Zalewskiego

Polska wygrała z Łotwa.

Polska i Łotwa zmierzyły się w meczu towarzyskim na PGE Narodowym w Warszawie. Gospodarze wygrali 2:0, a asysty przy obu trafieniach zanotował Nicola Zalewski.

Piłkarze Michała Probierza rozpoczęli w ofensywnym stylu i dopięli swego już w ósmej minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Przemysław Frankowski, dla którego było to drugie trafienie w reprezentacji Polski. Choć Biało-Czerwoni dążyli do zwiększenia prowadzenia, w tej części meczu już im się ta sztuka nie udała.

Polska świetnie rozpoczęła jednak drugą połowię. Już po trzech minutach było 2:0. Tym razem gola strzelił Robert Lewandowski, któremu asystował Zalewski - podobnie jak przy trafieniu Frankowskiego. Jak się okazało, bramka kapitana polskiej kadry ustaliła wynik i Biało-Czerwoni pewnie ograli Łotyszy na PGE Narodowym w Warszawie.

Mecz towarzyski z Łotwą był sparingiem po zakończeniu nieudanych zmaganiach w fazie grupowej eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Polska nie zdołała bezpośrednio awansować do turnieju w Niemczech i podopiecznych Probierza czeka gra w barażach o udział w ME 2024, gdzie 21 marca Estonia będzie rywalem polskich piłkarzy w półfinale ścieżki barażowej.

Zwycięzca pięć dni później spotka się w decydującym meczu z wygranym w starciu z udziałem Walii oraz jednej z drużyn, które wyłoni czwartkowe losowanie spośród Finlandii, Ukrainy i Islandii.