Poniosły pierwszą porażkę w Tauron Lidze. "Ten balonik był już tak bardzo nadmuchany"

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała poniosły pierwszą porażkę w Tauron Lidze.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała przegrały w czwartek, we własnej hali z zespołem PGE Rysice Rzeszów 0:3. Dla bielszczanek jest to pierwsza porażka w tym sezonie.

Tylko pierwszy set meczu, w którym spotkały się pierwsza drużyna w tabeli (BKS) z trzecią (Rysice) był zacięty.

Po dwóch asach serwisowych Julii Nowickiej było w nim 21:19, ale rzeszowianki zdołały doprowadzić do gry na przewagi. BKS nie wykorzystał dwóch piłek setowych, zaś gdy było 26:27, to Rysice zdobyły punkt.

Potem bielszczanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki rywalek. Dlatego tylko na początku drugiego seta toczyła się w miarę wyrównała walka. Po chwili było 13:20. BKS podjął jeszcze walkę, zmniejszył starty do wyniku 16:20, ale po chwili było 0:2 w setach.

Podobnie w połowie ostatniej odsłony rzeszowianki wypracowały sobie sporą przewagę (10:16), a potem zawodniczki z Bielska-Białej ją wydatnie zmniejszyły (16:18). Jednak i w tym przypadku końcówka należała do Rysic. MVP spotkania wybrano Ann Kalandadze.

- Już od kilku spotkań rzeszowianki grają bardzo spokojnie, są dobrze poukładane na boisku. Dodatkowo dziś też "zamurowały" siatkę i faktycznie bardzo dobrze zagrywały - powiedziała PAP prezes BKS Aleksandra Jagieło.

Dodała, że nie należy robić z tej porażki tragedii. - Ten balonik, po serii naszych zwycięstw, był już tak bardzo nadmuchany, że dobrze że pękł w tym momencie. Teraz musimy wyciągnąć wnioski z tej przegranej - dodała.

Kolejny mecz ligowy bielszczanki - które co najmniej do niedzieli pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli - rozegrają dopiero czwartego grudnia (w swojej hali z zespołem MOYA Radomka Radom). Jednak wcześniej, 29 listopada czeka je pierwszy, wyjazdowy mecz 1/8 finału Pucharu CEV. Rywalem będzie Grupa Azoty Chemik Police. Ekipa ze stolicy Podkarpacia trzeciego grudnia w Rzeszowie zagra ekstraklasowe spotkanie z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - PGE Rysice Rzeszów 0:3 (26:28, 16:25, 18:25)

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska - Julia Mazur (libero) - Agata Nowak (libero), Regiane Bidias, Nikola Abramajtys, Aleksandra Stachowicz, Joanna Ciesielczyk

PGE Rysice Rzeszów: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska