Norweskie podium podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej

Zimowe
Norweskie podium podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej
fot. PAP
Jens Luraas Oftebro

Norweg Jens Luraas Oftebro wygrał w fińskiej miejscowości Ruka pierwsze w sezonie 2023/24 zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Kolejne miejsca zajęli jego rodacy Jarl Magnus Riiber i Joergen Graabak. Polacy nie startowali.

Na otwarcie sezonu rywalizowano w nowej formule compact, znacznie zmniejszającej przelicznik po skokach na sekundy. Po konkursie skoków prowadził Austriak Johannes Lamparter. Uzyskał 141 m, ale to przełożyło się na przewagę tylko sześciu sekund nad drugim Riiberem, który lądował 6,5 m bliżej. Trzeci zawodnik, Fin Eero Hirvonen, tracił 12 sekund.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki jest naszą jedyną nadzieją. Tak źle dawno nie było

 

W biegu na 7,5 km zawodnicy, startujący w kolejności zajmowanej po skokach i z zachowaniem różnic czasowych, walczyli o zwycięstwo do ostatnich metrów. Na mecie piąty po skokach Oftebro wyprzedził tylko o 0,4 s Riibera oraz o 1,1 s Graabaka. Lamparter zajął szóste miejsce, tracąc do zwycięzcy sześć sekund.

 

W sezonie 2023/24 zaplanowano 23 starty zaliczane do Pucharu Świata. W sobotę i w niedzielę odbędą się dwa kolejne w Ruce. Kryształowej Kuli broni Lamparter.

 

Polacy rozpoczną sezon startem w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer 8 i 9 grudnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie