Górnik Zabrze górą w hitowym starciu! Emocji nie brakowało

Piłka ręczna
Zawodnik Górnika Zabrze Damian Przytuła i Rafał Przybylski z Azotów Puławy podczas meczu 13. kolejki Orlen Superligi.

W hitowym meczu 13. kolejki Orlen Superligi piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze pokonał Azoty Puławy 34:29. Spotkanie, które może mieć ogromny wpływ na kształt górnej części tabeli, dostarczyło kibicom sporo emocji, choć gospodarze wygrali pewnie.

Zespół trenera Tomasza Strząbały zagrał koncertowe spotkanie i już w pierwszej połowie uzyskał wyraźną przewagę (12:7), kończąc tę część meczu wynikiem 16:12. Po przerwie gospodarze jeszcze powiększyli różnicę (20:14), ale przyjezdni nie składali broni. Zaczęli zmniejszać straty. Na minutę przed końcem zabrzanie prowadzili 32:29 i zdołali utrzymać przewagę. Dmytro Artemenko dołożył jeszcze dwie bramki i ustalił wynik na 34:29.

W ekipie gospodarzy w bramce dobrze zaprezentował się Piotr Wyszomirski, a skutecznie zagrał Damian Przytuła, który aż 11 razy pokonał bramkarza rywali i został uznany MVP meczu.