Michał Bryl i Bartosz Łosiak powalczą o ćwierćfinał Beach Pro Tour

Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak ponieśli drugą porażkę w fazie grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Joao Pessoa w Brazylii. Pozostają jednak w grze i będą walczyć o ćwierćfinał.

Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak ponieśli drugą porażkę w fazie grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Joao Pessoa w Brazylii, przegrywając z Austriakami Robinem Seidlem i Moritzem Pristauzem 1:2 (21:23, 21:12, 13:15). Pozostają jednak w grze i będą walczyć o ćwierćfinał.

Biało-czerwoni, dla których jest to pierwsza impreza od zdobycia brązowego medalu mistrzostw świata w Meksyku w połowie października, rozpoczęli zmagania w Brazylii od porażki w dwóch setach z reprezentantami gospodarzy George i Andre.

W kolejnym meczu po zaciętym boju pokonali w tie-breaku Niemców Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera, jednak w ostatnim spotkaniu musieli uznać minimalną wyższość Austriaków. Z dwiema porażkami i jedną wygraną zajęli trzecie miejsce w grupie C i o awans do ćwierćfinału powalczą w barażu. Ich rywalami w sobotę o godz. 16:00 czasu polskiego będą Holendrzy Stefan Boermans i Yorick de Groot.

Z turniejem już po fazie grupowej pożegnały się natomiast Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Polki przegrały w dwóch setach wszystkie spotkania - z Chinkami Chen Xue i Zinyi Xia, Francuzkami Lezaną Placette i Alexią Richard oraz Brazylijkami Carol i Barbarą.

Impreza w Joao Pessoa jest ostatnią rangi Elite16 w tym sezonie. Poza walką o wygranie tych zawodów, Bryl i Łosiak grają także o przepustkę do turnieju finałowego Beach Pro Tour, który zostanie rozegrany w Dausze w dniach 6-9 grudnia i w którym weźmie udział 10 najlepszych par tego sezonu.