Mistrzostwa świata w siatkówce w Tajlandii? Trwają negocjacje

Siatkówka
Mistrzostwa świata w siatkówce w Tajlandii? Trwają negocjacje
fot. Cyfrasport
Siatkarki reprezentacji Polski.

Tajlandia stara się o organizację mistrzostw świata kobiet w 2025 roku. Prezes tajskiego związku spotkał się już nawet z przedstawicielem FIVB w tej sprawie.

Reprezentantki Tajlandii zajmują 13. miejsce w rankingu FIVB, a sama dyscyplina jest bardzo popularna w  tym kraju. Jak podaje ivolleymagazine.it, Tajlandia ubiega się o organizację mistrzostw świata w 2025 roku. Prezes Tajskiego Związku Piłki Siatkowej spotkał się w tej sprawie z przedstawicielem FIVB na Azję Luisem Alexandre Pontesem Rodriguesem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skra sensacyjnie ograła Projekt! Pierwsza porażka siatkarzy ze stolicy

 

Tajska Federacja Siatkówki planuje też negocjować udział innych krajów przy ewentualnej organizacji siatkarskiego mundialu. Gospodarzami turnieju, oprócz nich, miałby być Wietnam, Indonezja oraz Filipiny. Finał czempionatu miałby się odbyć w Tajlandii. 

 

 

Od 2025 roku mistrzostwa świata będą rozgrywane co dwa lata. Formuła turnieju zakłada także zwiększenie ilości uczestników z 24 do 32. W Tajlandii i na Filipinach rozegrano już zawody rangi międzynarodowej. W 2023 roku odbyły się tam turnieje Ligi Narodów. 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie