Piękna i niebezpieczna. Medalistka ME została Miss (ZDJĘCIA)

Sporty walki

Sara Damnjanović, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek w taekwondo, spełnia się nie tylko w sporcie, ale i w... modelingu. Niespełna 26-letnia zawodniczka wygrała właśnie konkurs Miss International Serbia!

Serbka, posiadaczka czarnego pasa w taekwondo, jest dwukrotną mistrzynią Bałkanów do lat 21 w tej dyscyplinie oraz brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek z 2021 roku. Równocześnie z karierę sportową Damnjanović rozwija karierę modelki. Jak sama przyznała, propozycje udziału w reklamach czy sesjach zdjęciowych otrzymywała odkąd skończyła 16 lat i w końcu - za namową przyjaciółek - zdecydowała się spróbować swych sił na wybiegu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Miss mundialu w nowej roli! Fani zachwyceni (ZDJĘCIA)

 

Okazało się, że dla niespełna 26-letniej obecnie zawodniczki był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W 2018 roku Sara Damnjanović została wybrana przez serbskich Internautów Miss Internetu, a rok później zdobyła koronę Miss Asia Global.

 

W tym roku sportsmenka sięgnęła po kolejne prestiżowe wyróżnienie w świecie modelingu. Damnjanović została właśnie zwyciężczynią konkursu Miss International Serbia!

 

Triumfy w konkursach piękności przełożyły się na wzrost zainteresowania Serbką w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie śledzi już ponad 900 tysięcy użytkowników, co - jak przyznała sama zawodniczka - przekłada się na dużo łatwiejsze pozyskiwanie sponsorów do typowo sportowych aktywności.

 

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie