Historyczne trafienie Sergio Ramosa. Zapisał się w dziejach Ligi Mistrzów

Sergio Ramos

Występujący w Sevilli Sergio Ramos zdobył w środę gola numer 10 000 w historii piłkarskiej Ligi Mistrzów. 37-letni hiszpański obrońca dał swojej drużynie prowadzenie w 24. minucie spotkania z PSV Eindhoven.

Jak wyliczyli statystycy z serwisu Opta, jubileuszowe trafienie Ramosa miało miejsce 31 lat i cztery dni po pierwszym golu w fazie grupowej, którego zdobył Nigeryjczyk Daniel Amokachi dla FC Brugge 25 listopada 1992 roku.

Do tego zestawienia nie są zaliczane bramki w kwalifikacjach Champions League.

Ramos w barwach Realu Madryt cztery razy został triumfatorem LM. Zaliczył w niej dotychczas 141 występów. Rekord należy do jego byłego kolegi z "Królewskich", Portugalczyka Cristiano Ronaldo - 183.

Po 60 minutach gry Sevilla prowadzi 2:0 i może odnieść pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji.