Paryż zaostrza zasady bezpieczeństwa. Kibice będą potrzebowali specjalnych kodów QR

Inne
Paryż zaostrza zasady bezpieczeństwa. Kibice będą potrzebowali specjalnych kodów QR
fot. PAP
Logo olimpijskie w Paryżu

Przemieszczanie się po Paryżu między poszczególnymi strefami pieszych i kierowców podczas paryskich Igrzysk Olimpijskich będzie wymagało zarejestrowania się na platformie cyfrowej i posiadania kodu QR ze względów bezpieczeństwa - poinformował w środę komendant policji Laurent Nunez. Igrzyska Olimpijskie w stolicy Francji odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku.

- Konieczna będzie wcześniejsza rejestracja na platformie cyfrowej, podanie określonej liczby dokumentów potwierdzających, adresu i nie tylko – poinformował Nunez na łamach dziennika "Le Parisien", wskazując, że nawet wejście do restauracji znajdujących się w pobliżu Sekwany będzie wymagało posiadania kodu QR.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy statut PKOl. Znamy jego szczegóły

 

Nunez poinformował również, że dla osób, które nie mają dostępu do internetu, miasto Paryż zapewni możliwość uzyskania kodu. W wielu strefach Paryża podczas Igrzysk będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów.

 

Komendant zapewnił, że mapa stref Paryża, gdzie będą obowiązywały ograniczenia w ruchu i restrykcje, zostanie opublikowana w Internecie, zaś platforma do rejestracji zostanie udostępniona w marcu lub kwietniu.

 

Prefekt Policji ogłosił także, że kilka stacji metra w stolicy będzie zamkniętych na czas Igrzysk.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie