Projekt Warszawa z pewnym awansem! W dwumeczu nie przegrali ani jednego seta

Andrzej AdamiecSiatkówka
Projekt Warszawa z awasem

Projekt Warszawa pokonał u siebie ekipę Calcit Volley Kamnik (25:17, 25:19, 25:19). Dzięki temu warszawski zespół zapewnił sobie awans do 1/8 finału Challenge Cup.

Projekt świetnie wszedł w to spotkanie. Siatkarze stołecznego klubu już na starcie wygrali siedem punktów z rzędu i tym samym odskoczyli przeciwnikom. Jak się okazało, wypracowana na początku rywalizacji przewaga zapewniła wiceliderowi PlusLigi pewne zwycięstwo w pierwszym secie (25:17).

Kolejna odsłona także ułożył się po myśli ekipy ze stolicy Polski. Drużyna ze Słowenii próbowała znaleźć odpowiedź na skuteczną grę oponentów, ale Projekt bez litości wykorzystywał wszystkie błędy przeciwników. Dzięki temu zawodnicy warszawskiej ekipy w drugiej części rywalizacji przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:19).

Siatkarze Calcit Volley Kamnik mocno weszli w trzeciego seta. Gospodarze musieli gonić wynik. Szczęście reprezentantów słoweńskiego zespołu nie trwało zbyt długo, bo już po chwili Projekt doprowadził do wyrównania (14:14). Chłodniejszą głowę zachowali zawodnicy polskiego klubu, dzięki czemu wygrali ostatniego seta (25:19)

Warto zaznaczyć, że był to już drugi triumf Projektu w tym dwumeczu. Stołeczny klub wygrał wyjazdowe spotkanie 3:0 (25:14, 25:23, 25:17). Dzięki temu podopieczni Piotra Grabana zapewnili sobie awans do 1/8 finały Challenge Cup.

Projekt Warszawa - Calcit Volley Kamnik 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)