Dominacja Asseco Resovii Rzeszów w Lidze Mistrzów! Nie dali rywalom szans

Andrzej AdamiecSiatkówka
Asseco Resovia Rzeszów ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Asseco Resovia Rzeszów sięgnęła po zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół z PlusLigi pokonał na wyjeździe ekipę ACH Volley Lublana 3:0 (25:21, 25:23, 25:21).

Resovia była sporym faworytem tego spotkania. Nic zatem dziwnego, że siatkarze klubu na co dzień występującego w PlusLidze od początku stawiali warunki na boisku. Zawodnicy polskiego zespołu szczególnie dobrze prezentowali się w bloku. W pierwszej części rywalizacji zdobyli tym sposobem siedem punktów. Set zakończył się triumfem Resovii 25:21.

Goście równie dobrze prezentowali się podczas kolejnej części meczu. Szczególnie skuteczny był Torey DeFalco. Amerykanin odpowiadał za sporą liczbę punktów zdobytych przez rzeszowski klub. To między innymi dzięki jego stabilnej formie Resovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugim secie (25:23).

W ostatniej części rywalizacji zespół ze Słowenii próbował wrócić do gry. Goście nie mieli jednak zamiaru oddać wypracowanego przez siebie prowadzenia. Giampaolo Medei i prowadzeni przez niego siatkarze bez większych problemów pokonali oponentów także w trzecim secie (25:21). Tym samym drużyna z PlusLigi w lekko ponad półtorej godziny zdobyli cenne trzy punkty.

To pierwsze zwycięstwo Asseco Resovi Rzeszów w tej edycji Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce fazy grupowej europejskiego pucharu siatkarze polskiego zespołu przegrali w czterech setach z ekipą Tours VB.

ACH Volley Lublana - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 23:25, 21:25).

ACH Volley Lublana: Klemen Sen, Danijel Koncilja, Nejc Najdic, Nikola Gjorgiev, Jan Pokersnik, Matic Videcnik - Jani Kovacic (libero) - Jaka Sesek, Luka Marovt.

Asseco Resovia Rzeszów: Torey DeFalco, Stephen Boyer, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Michał Kędzierski, Klemen Cebulj - Paweł Zatorski (libero) - Fabian Drzyzga, Jakub Bucki, Adrian Staszewski, Yacine Louati.