Fornal z nietypową nagrodą MVP. "Może dam to kibicom?" (WIDEO)

Tomasz Fornal otrzymał nietypową nagrodę MVP

Tomasz Fornal był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci we wtorkowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy zespołem Czeskie Budziejowice a Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie Polski wygrali 3:0, natomiast przyjmujący otrzymał nagrodę MVP. Dodajmy, że dość nietypową...

Jastrzębianie, którzy znakomicie spisują się w tym sezonie, byli wyraźnym faworytem konfrontacji z przedstawicielem naszych południowych sąsiadów. Ci na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzów przegrali na wyjeździe z niemieckim Luneburg 0:3, podczas gdy finaliści poprzedniej edycji tych zmagań pokonali u siebie hiszpańskie Guaguas 3:0.

I tym razem podopieczni Marcelo Menedeza pokusili się o triumf bez straty seta. Warto jednak zaznaczyć, że poza pierwszą partią, dwie pozostałe dostarczyły naprawdę dużych emocji, czego dowodem gra na przewagi.

Fornal w całym spotkaniu zdobył 18 punktów - 14 w ataku, trzy blokiem i jeden na zagrywce. Za swój występ został doceniony nagrodą MVP, w ramach której otrzymał od gospodarzy.... beczułkę czeskiego piwa oraz ser.

Na twarzy reprezentanta Polski było widać lekkie zaskoczenie. "Może dam to kibicom?" - zasugerował po chwili.

Ci mogą być niesamowicie zadowoleni z postawy swoich siatkarzy w tym sezonie. Jastrzębianie wygrali siedem ostatnich meczów, w których stracili tylko dwa sety. Z kompletem zwycięstw oraz punktów są liderem zarówno w Lidze Mistrzów, jak i PlusLidze. Kolejny mecz rozegrają 2 grudnia na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin.