Wicemistrz Europy uratuje GKS Katowice? Sensacyjny transfer w PlusLidze!

Siatkówka
Wicemistrz Europy uratuje GKS Katowice? Sensacyjny transfer w PlusLidze!
fot, PAP, CEV
Grzegorz Słaby, Davide Saitta

GKS Katowice notuje jeden z najgorszych początków sezonu w swojej historii. Siatkarze nie wygrali jeszcze żadnego meczu, a na dodatek sprzedali jednego z ważniejszych zawodników. Już w środę do klubu ma dołączyć jednak wicemistrz Europy z Włoch. Czy to on odmieni losy drużyny?

Jeden punkt na koncie i przedostatnie miejsce w tabeli. Tego sezonu katowicki GKS nie może póki co zaliczyć do udanych. W tegorocznych rozgrywkach gorsi od nich są jedynie siatkarze Enea Czarnych Radom, którzy nie wygrali... od lutego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Sentymentów nie było! Udany mecz Magdaleny Stysiak przeciwko byłemu klubowi (WIDEO)

 

Kolejnym osłabieniem drużyny było sprzedanie jednego z pierwszoplanowych zawodników, Jakuba Szymańskiego. Przyjmujący przeniósł się do Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po tym, jak ta straciła kolejnego zawodnika w tym sezonie i zmagała się z problemami kadrowymi.

 

Teraz jednak karta może się odwrócić. Jak podaje volleyball.it, do klubu ze stolicy Górnego Śląska ma dołączyć Davide Saitta. Doświadczony rozgrywający jest mistrzem Włoch i Francji, a także zwycięzcą Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Włoch zdobył także wicemistrzostwo Europy w 2011 roku. Według włoskich mediów Saitta opuścił już włoski klub, by udać się do Polski. 

 

Jak informowaliśmy wcześniej, do zespołu ma dołączyć także Jonas Kvalen z Asseco Resovii Rzeszów. Jego prezentacja ma odbyć się w najbliższych dniach.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie