Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski doczekali się! Nie mogli ich rozdzielić

Tenis
Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski doczekali się! Nie mogli ich rozdzielić
fot. Cyfrasport/PAP
Tomasz Wiktorowski i Iga Świątek

Iga Świątek po kolejnym znakomitym sezonie w swojej karierze kolekcjonuje nagrody i jest doceniania na całym świecie. "Sports Illustrated" przyznał jej właśnie nagrodę MVP za mijający rok. Powody do radości może mieć także Tomasz Wiktorowski, który z kolei otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera kończącego się sezonu. Jako argumentację napisano, że nie można było inaczej skoro Polka pod jego wodzą spisywała się tak dobrze.

Świątek w 2023 roku wygrała m.in. wielkoszlemowy French Open - trzeci raz w karierze oraz sięgnęła po triumf w prestiżowym WTA Finals w Meksyku. To właśnie ten drugi turniej i świetna postawa w nim sprawiła, że Polka wróciła po kilku tygodniach przerwy na pierwsze miejsce w rankingu WTA.

 

Jak się okazuje, odzyskanie pozycji liderki w kobiecym tenisie było czynnikiem decydującym, aby przyznać jej nagrodę MVP sezonu według "Sports Illustrated".

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek zachwycona! Tak zareagowała na popis Alcaraza (WIDEO)

 

"MVP to zawodniczka, która kończy sezon na pierwszym miejscu. W tym roku zawsze ktoś inny wygrywał z czterech turniejów Wielkiego Szlema, ale jak można byłoby nie przyznać tej nagrody tenisistce, która jest na szczycie rankingu? Jest nią Świątek, która wygrała Roland Garros oraz WTA Finals - w świetnym stylu, bez straty seta" - argumentowano decyzję o przyznaniu nagrody polskiej zawodniczce.

 

Wyróżnione zostały także inne tenisistki. I tak oto Venus Williams otrzymała nagrodę "weteranki roku", a Linda Noskova "debiutantki roku". Katie Boulter uznano zawodniczką, która poczyniła największy postęp w tym roku. Z kolei Storm Hunter i Elise Mertens uznaną najlepszym duetem kobiecym w deblu.

 

Oprócz nagród dla tenisistek, "Sports Illustrated" docenił również Wiktorowskiego, który został wybrany trenerem roku. Taki wybór tłumaczono tym, że ciężko byłoby rozdzielić go ze Świątek i nie przyznać mu takiej nagrody, wobec znakomitej formy jego podopiecznej.

 

"Takie wyróżnienie z definicji powinno trafić do trenera topowej tenisistki" - zaznaczono.

 

Przypomnijmy, że 42-letni Wiktorowski jest trenerem Świątek od grudnia 2021 roku. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. Agnieszki Radwańskiej.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie