Nie żyje legenda niemieckiego klubu. Był strzelcem historycznego gola

Piłka nożna
Nie żyje legenda niemieckiego klubu. Był strzelcem historycznego gola
Fot. PAP
Rolf Geiger, były piłkarz VfB Stuttgart, zmarł w wieku 89 lat

Rolf Geiger, legenda VfB Stuttgart, nie żyje. Były piłkarz, strzelec pierwszego gola dla "Die Schwaben" w Bundeslidze, zmarł w wieku 89 lat.

Geiger rozpoczął piłkarską karierę w niewielkim FC Marbach, zaś do VfB trafił w 1957 roku z drużyny... lokalnego rywala, Stuttgarter Kickers, w barwach którego grał od 1955 roku. To jednak w ekipie "Szwabów" Rolf Geiger wypłynął na szersze futbolowe wody. Zasłynął nie tylko boiskową pracowitością, ale przede wszystkim zdobyciem - 31 sierpnia 1963 roku - premierowej bramki dla klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium podjął decyzję w sprawie Neuera! Co dalej ze słynnym bramkarzem?

 

"Z odejściem Rolfa Geigera VfB Stuttgart stracił jednego ze swoich najbardziej zasłużonych zawodników, a jednocześnie wspaniałego człowieka. Klub zawsze będzie czcił jego pamięć i wspominał go z wdzięcznością. Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia wszystkim bliskim Rolfa" - czytamy w oświadczeniu ekipy ze Stuttgartu.

 

Były napastnik grał w barwach VfB w latach 1957-1962, by po niezbyt udanym sezonie we Włoszech (24 mecze i 5 goli w AC Mantova) wrócić do Stuttgartu w 1963 roku i pozostać mu wiernym do końca kariery w 1967 roku. Po zawieszeniu korków na kołku Geiger pracował jako budowlaniec i agent nieruchomości, ale cały czas pomagał klubowi jako doradca. W 2010 roku został przez "Die Schwaben" wyróżniony Honorowym Członkostwem.

 

Rolf Geiger ma również na koncie 8 występów i 2 gole w reprezentacji Niemiec.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie