Jest skarga na Legię Warszawa do UEFA! W tle poważne oskarżenia

Piłka nożna

Włodarze Aston Villi złożyli oficjalną skargę do UEFA na Legię Warszawa. Wszystko przez zamieszki, do których doszło przed meczem stołecznego zespołu w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Do całej sytuacji doszło przed rozpoczęciem spotkania Aston Villa - Legia Warszawa (2:1). Kibice "Wojskowych" starli się z brytyjską policją. Według informacji przekazanych przez dziennikarzy The Times, podczas zamieszek rannych zostało pięciu funkcjonariuszy, dwa konie i dwa psy. Jak podała lokalna policja, 46 kibiców zostało aresztowanych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chcą wyrzucić Legię Warszawa z europejskich pucharów!

 

Teraz włodarze klubu z Premier League wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie. W komunikacie winą za całe zajście obarczane są władze warszawskiego zespołu.

 

"To szokujące zachowanie nastąpiło po całkowitym braku współpracy ze strony władz Legii z policją West Midlands, Aston Villą i UEFA przez cały dzień. Wszystko rozpoczęło się podczas standardowego przedmeczowego spotkania operacyjnego, które odbyło się o godzinie 10:30 w czwartek rano i wzięli w nim udział przedstawiciele UEFA, w tym zespół bezpieczeństwa UEFA, a także policja West Midlands oraz przedstawiciele obu klubów. Legia Warszawa odmówiła wówczas potwierdzenia, czy przyjmie przydział biletów na mecz. Stoi to w jaskrawym kontraście z normalnymi procedurami operacyjnymi UEFA" - można przeczytać. 

 

Głos w całej sprawie zabrał także prezes angielskiego klubu.

 

- Brak współpracy i wykręty ze strony władz Legii Warszawa przed meczem były całkowicie niedopuszczalne i głęboko rozczarowujące. Takie zachowanie zwiększyło niebezpieczeństwo, na jakie narażeni byli funkcjonariusze policji West Midlands i nasi kibice przed meczem, a sceny zamieszek ze strony kibiców Legii nie mają miejsca we współczesnym futbolu ani w cywilizowanym społeczeństwie - powiedział Chris Heck.

 

Jak można dowiedzieć się w komunikacie, Aston Villa złożyła oficjalną skargę do UEFA. 

 

"Aston Villa złoży kolejne skargi do UEFA, aby upewnić się, że inne kluby i siły policyjne w całej Europie nie będą narażone na podobne poważne zagrożenia bezpieczeństwa ze strony Legii Warszawa" - podsumowano. 

 

Warto zaznaczyć, że Legia jeszcze nie odniosła się do stawianych zarzutów. W czwartek 30 listopada na stronie polskiego klubu pojawił się natomiast komunikat dotyczący przydziału biletów. 

 

"W związku z działaniami podjętymi przez klub Aston Villa F.C. jako gospodarza, Legia Warszawa informuje, że jej oficjalna delegacja, zarząd oraz właściciel i prezes klubu Dariusz Mioduski nie będą obecni na stadionie gospodarzy podczas najbliższego meczu UEFA Europa Conference League. Zamiast rozładować potencjalne napięcia przedmeczowe, restrykcyjne środki Aston Villa F.C. jako klubu gospodarza niepotrzebnie doprowadzają do zaostrzania atmosfery. Naszym zdaniem takie środki przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego i są bezpodstawne" - napisano. 

 

 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie