ORLEN Superliga trzecią ligą w Europie

Piłka ręczna
ORLEN Superliga trzecią ligą w Europie
ORLEN Superliga

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ogłosiła podział miejsc w swoich przyszłorocznych rozgrywkach. ORLEN Superliga, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa męskiej piłki ręcznej w Polsce, odnotowała awans aż o trzy pozycje w rankingu przyznającym miejsca w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Ranking stworzono na podstawie poszczególnych osiągnięć klubów w sezonach 20/21, 21/22, 22/23. W tym czasie polskie drużyny dobrze spisywały się na europejskich parkietach. Mistrz Polski, Industria Kielce w ostatnich dwóch sezonach meldował się w finale Ligi Mistrzów, dwukrotnie plasując się na drugiej pozycji. Natomiast Orlen Wisła Płock awansowała do najlepszej ósemki zeszłorocznej edycji Champions League, a w sezonach 20/21 oraz 21/22 brała udział w Final4 Ligi Europejskiej - zajmując kolejno czwarte i trzecie miejsce.  

 

ZOBACZ TAKŻE: Lijewski odkrył karty! To oni zagrają na mistrzostwach Europy

 

Miejsce na podium w rankingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej to najwyższy w historii wyniki jaki osiągnęła Superliga. Najważniejsze rozgrywki w Polsce od sezonu 2015/2016 corocznie zajmują miejsca w najlepszej dziesiątce lig. W rankingu na sezon 2024/2025 przed ORLEN Superligą plasuje się hiszpańska Liga Plenitude ASOBAL oraz niemiecka LIQUI MOLY HBL.

 

 

KZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie