Lechia odrabia straty do lidera! Ważne zwycięstwo

Ważne zwycięstwo Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk pokonała na własnym boisku Miedź Legnicę 2:0 w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Gdańska przybliżyła się do lidera na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Lechia była blisko otwarcia wyniku spotkania w 30. minucie. To właśnie wtedy piłka została dośrodkowana w pole karne gości, a na strzał z półwoleja zdecydował się Maksym Khlan. Ukraiński zawodnik z bardzo bliskiej odległości trafił jednak w poprzeczkę. To uratowało ekipę z Legnicy przed utratą bramki.

Mimo to gospodarzom jeszcze przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie. Rifet Kapic zagrał futbolówkę w "szesnastkę" oponentów. Kamil Drygas próbował zatrzymać to podanie, jednak po jego interwencji piłka spadła pod nogi Tomasza Neugebauera. 20-letni zawodnik bez większych problemów wykorzystał podarowaną mu okazję.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Mimo to na chwilę przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Dominik Piła. Wprowadzony w doliczonym czasie gry piłkarz mocnym strzałem wykończył akcję. Dzięki temu Lechia sięgnęła po swoje ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Ekipa z Gdańska plasuje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli na zapleczu PKO BP Ekstraklasy z czterema punktami straty do lidera - Arki Gdynia. Natomiast Miedź jest na piątym miejscu z 27 "oczkami" na koncie.

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Neugebauer 41, Dominik Piła 90+7

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi - Miłosz Kalahur, Elias Olsson, Andrei Chindris, Dawid Bugaj - Tomasz Neugebauer (Louis D'Arrigo 78), Rifet Kapic - Maksym Khlan (Jakub Sypek 78), Ivan Zhelizko, Camilo Mena (Dominik Piła 90+2) - Tomas Bobcek (Łukasz Zjawiński 73)

Miedź Legnica: Jakub Madrzyk - Michael Kostka, Nemanja Mijuskovic, Ruben Hoogenhout, Florian Hartherz (Jurich Carolina 78) - Damian Michalik (Szymon Zalewski 78), Damian Tront (Krzysztof Drzazga 67), Tarsicio Aguado, Emmanuel Agbor (Bartosz Guzdek 62) - Kamil Drygas, Marcel Mansfeld (Daniel Stanclik 78)