To oni będą "czarnym koniem" mistrzostw Europy? Mogą zagrać z Polakami!

Piłka nożna
To oni będą "czarnym koniem" mistrzostw Europy? Mogą zagrać z Polakami!
fot. Cyfrasport
Austriacy mogą być "czarnym koniem" mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski w sobotę poznała potencjalnych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają barażowe mecze, to na Euro czeka ich trudna przeprawa. - Akurat Francji nie chciałem mieć w swojej grupie. Niestety doszła jeszcze Holandia i przede wszystkim Austria, którą osobiście uważam za zespół, który może być "czarnym koniem" tych mistrzostw - powiedział Marek Jóźwiak.

Losowanie nie było łaskawe dla reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Probierza mogą trafić do grupy D razem z Holandią, Austrią i Francją. Były reprezentant Polski, Marek Jóźwiak nie traci nadziei na dobry występ Polaków w przyszłorocznym Euro. Jeśli nasza kadra wygra baraże i awansuje do europejskiego turnieju, czekają ją bardzo trudne spotkania. 

 

- Wierzę w to, że mamy po co jechać, jeśli wygramy te mecze barażowe. Ta grupa jest bardzo mocna. Akurat Francji nie chciałem mieć w swojej grupie. Niestety doszła jeszcze Holandia i przede wszystkim Austria, którą osobiście uważam za zespół, który może być "czarnym koniem" tych mistrzostw. No i widzimy, że ta grupa jest naprawdę bardzo ciężka - oprócz tej grupy gdzie jest Hiszpania, Włochy, Chorwacja i Albania - powiedział Jóźwiak. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Były reprezentant Polski zrzeknie się polskiego obywatelstwa? "Zwykły człowiek z dnia na dzień zostaje złodziejem"

 

Trudno także o wskazanie faworyta do zwycięstwa na mistrzostwach Europy 2024. 


- Myślę, że wszystkie zespoły, które są na mistrzostwach Europy, będą miały szansę, aby ten tytuł zdobyć - ocenił były reprezentant Polski. 

 

Polacy, aby zawiązać jakąkolwiek walkę z rywalami z najwyższej półki, muszą dać z siebie wszystko. 

 

- Osobiście uważam, że będzie bardzo ciężko, jeśli nie zrobimy dużego progresu przez te trzy, cztery miesiące, które nam zostaną do mistrzostw Europy w czerwcu - jeśli oczywiście awansujemy w tych meczach barażowych - zauważył były obrońca.

 

Marek Jóźwiak ocenił również szanse Polaków w rywalizacji z reprezentacją Austrii. 


- Myślę, że Austria jest zespołem, który na obecną chwilę prezentuje się zdecydowanie lepiej niż kadra Polski. Natomiast wierzę w to, że jeżeli będziemy w tej grupie, to być może nastąpi 2016 i powtórka Adama Nawałki. Tego życzę polskiej reprezentacji - podsumował. 

 

KZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie