Skuteczniejsze w końcówkach! Ważne zwycięstwo siatkarek #VolleyWrocław

Siatkarki #VolleyWrocław wygrały cztery mecze w obecnym sezonie i mają na koncie 10 punktów.

Siatkarki #VolleyWrocław wygrały z UNI Opole 3:1 w spotkaniu 9. kolejki Tauron Ligi. Na przestrzeni meczu gra obu ekip falowała, ale ostatecznie komplet punktów zgarnęły skuteczniejsze w końcówkach setów gospodynie.

W premierowej odsłonie długo oglądaliśmy wyrównaną rywalizację obu ekip (8:8, 15:15). W końcówce przewagę uzyskały lepiej prezentujące się w przyjęciu i skuteczniejsze w ataku siatkarki #VolleyWrocław. Gdy asa zaserwowała Marta Pamuła, było 23:22, ale Anna Bączyńska odpowiedziała skutecznym atakiem, a po chwili zatrzymała atak rywalek (25:22).

Drugiego seta lepiej rozpoczęły opolanki (5:9), ale gospodynie odrobiły straty (12:12). Znów wynik oscylował wokół remisu i tak było do stanu 19:20, bo w kolejnych akcjach punktowały już tylko zawodniczki #VolleyWrocław. Asem popisała się Bączyńska, punkty w ataku dołożyły Kinga Stronias i Julia Szczurowska, a blok zamknął rywalizację w tej odsłonie (25:20).

Również trzecią partię obiecująco rozpoczęły siatkarki UNI Opole. Po asie Marty Orzyłowskiej było 4:8, później jeszcze 10:13, ale wrocławianki odrobiły straty (14:14). Tym razem jednak w grze gospodyń sporo było chaosu, niedokładności, w efekcie to opolanki rozegrały końcówkę seta po swojej myśli. Wygrały trzy akcje od stanu 20:22 i zamknęły seta punktowym blokiem (20:25).

Czwartego seta efektownie rozpoczęły przyjezdne (0:4), ale wyrównanie nadeszło dość szybko (7:7). Gra obu ekip nadal falowała, fragmenty dobrej gry przeplatane były błędami, w efekcie w końcówce był remis 22:22. Szczurowska wywalczyła piłkę meczową skutecznym atakiem, a po chwili gospodynie postawiły kropkę nad "i" skutecznym atakiem (25:23).

Skrót meczu #VolleyWrocław - UNI Opole:

Najwięcej punktów: Julia Szczurowska (21), Kinga Stronias (15), Anna Bączyńska (14), Anna Lewandowska (11) – #VolleyWrocław; Ana Karina Olaya (15), Marta Orzyłowska (14), Marta Pamuła (14) – UNI Opole. MVP: Julia Szczurowska (20/47 = 43% skuteczności w ataku + 1 blok).

#VolleyWrocław – UNI Opole 3:1 (25:22, 25:20, 20:25, 25:23)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Kinga Stronias, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Gabriela Ponikowska – Anna Pawłowska (libero) oraz Adrianna Szady, Julia Stancelewska. Trener: Michal Masek.
UNI: Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Oliwia Sieradzka, Marta Pamuła, Katarzyna Połeć, Julia Bińczycka – Adriana Adamek (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska-Król, Pola Janicka, Elan McCall. Trener: Nicola Vettori.

Wyniki i skróty meczów 9. kolejki TauroLigi:

2023-12-02: Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)
2023-12-03: PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:2 (25:18, 21:25, 21:25, 25:19, 15:13)
2023-12-03: #VolleyWrocław – UNI Opole 3:1 (25:22, 25:20, 20:25, 25:23)
2023-12-03: Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 20:25, 20:25)
2023-12-04: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – MOYA Radomka Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-04: Metalkas Pałac Bydgoszcz – ITA Tools Stal Mielec (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).