MŚ piłkarek ręcznych: Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Przed polskimi szczypiornistkami ostatni mecz grupowy na trwających mistrzostwach świata. Jak podopieczne Arne Senstada zaprezentują się w starciu z Niemkami? Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl.

Tegoroczny mundial jest dla reprezentantek Polski póki co bardzo udany. Biało-Czerwone rozpoczęły turniej od wysokiej wygranej nad Irankami 35:15, a następnie po pasjonującym spotkaniu ograły 32:30 Japonię. Warto zaznaczyć, że w meczu z Japonkami Polki nie były faworytkami. Dzięki dwóm wygranym Monika Kobylińska i jej koleżanki zapewniły już sobie grę w drugiej rundzie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pokonały 3000 kilometrów, by spełnić marzenia. Egzotyczna reprezentacja na MŚ piłkarek ręcznych

 

Starcie z Niemkami będzie jednak niezwykle istotne dla polskiej drużyny. Do drugiej fazy mistrzostw każdy zespół "zabiera" bowiem ze sobą punkty z fazy grupowej, pomniejszone o dorobek wywalczony z najsłabszą drużyną danej grupy. W tym przypadku podopieczne trenera Senstada mają już zapewnione dwa "oczka" na start drugiej rundy, a wygrywając z naszymi zachodnimi sąsiadami ten dorobek może się jeszcze powiększyć.

 

Zespół prowadzony przez Markusa Gaugischa również okazał się lepszy od Iranek oraz Japonek. Reprezentacja Niemiec z Azjatkami wygrała minimalnie, bo 31:30, ale Iranowi rzuciła aż 45 bramek (45:22).

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20.30.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie