Siatkarska para w Polsce! On jest gwiazdą Skry, ona bryluje w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

Siatkówka

W sezonie 2023/2024 PlusLiga zyskała dwie nowe twarze, które brylują w swoich zespołach. Mowa o Adrianie Aciobanitei, który jest gwiazdą PGE GiEK Skry Bełchatów oraz Amandzie Coneo, która wzmocniła skład PGE Rysic Rzeszów. Oboje brylują na polskich boiskach, a prywatnie są również zgraną parą poza siatkarskimi halami.

PlusLiga i TAURON Liga wzmacniają się z każdym rokiem o czym może świadczyć nie tylko liczba reprezentantów i reprezentantek Polski w składach poszczególnych drużyn, ale także zagraniczne transfery jakie przeprowadzają kluby. Dwa z nich są szczególne, bowiem obie osoby, które grają w tym roku w Polsce połączyło coś więcej niż pasja do siatkówki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Magiera: Historia, która urodziła się na naszych oczach


PGE Skra Bełchatów w nowym sezonie może pochwalić się obecnością w swoim składzie rumuńskiego przyjmującego - Adriana Aciobanitei. Zawodnik bryluje na parkietach PlusLigi wytrwale wspomagając swoją drużynę w trakcie trudnego początku rozgrywek. On sam może liczyć również na wsparcie bardzo ważnej osoby, bowiem w Rzeszowie występuje jego partnerka - Amanda Coneo.


Coneo od sezonu 2023/24 reprezentuje barwy PGE Rysic Rzeszów i również stanowi ważne ogniwo swojego zespołu. Rumuńsko-kolumbijska para wybrała w tym sezonie Polskę i nie ma co ukrywać, że prawdopodobnie oferty z jednego kraju były ważnym czynnikiem przy podjęciu wyboru o nowej przynależności klubowej. Warto przy tym wspomnieć, że zarówno Aciobanitei jak i Coneo występowali już razem w jednym kraju - Francji w latach 2019-2023, a przez jeden sezon grali nawet dla klubów z jednego miasta - Cannes.


Siatkarska para zapisała się również w historii polskich rozgrywek dołaczając do Drużyny Kolejki. Kolumbijka była jedną z gwiazd 7. kolejki TAURON Ligi, gdy w meczu z Grot Budowlanymi Łódź zdobyła 17 punktów, z kolei Rumun był w drużynie 3. kolejki PlusLigi zostając MVP starcia z Indykpolem AZS Olsztyn.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie