Wojciech Fortuna uspokaja nastroje wokół kadry. "Bądźmy dobrej myśli"

Zimowe
Wojciech Fortuna uspokaja nastroje wokół kadry. "Bądźmy dobrej myśli"
Fot. PAP
Thomas Thurnbichler

Wojciech Fortuna nie daje się ponieść emocjom po słabych występach biało-czerwonych w dotychczasowych konkursach Pucharu Świata w Finlandii i Norwegii. "Bądźmy dobrej myśli" - powiedział mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 roku.

"Ja nie zamierzam nikogo zwalniać, bo nie ja wybierałem sztab szkoleniowy. Austriacka szkoła skoków to uznana w świecie marka. Widać to zresztą po wynikach zawodników z tego kraju w tym sezonie. Bądźmy zatem dobrej myśli" - przekazał Fortuna, który przygotowuje stok narciarski w Szelmencie na zawody dla najmłodszych adeptów narciarstwa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Francuska minister sportu o otwarciu igrzysk. "Nie mamy planu B"

 

Jak przyznał, podziwia w akcji Austriaka Stefana Krafta, który zdominował początek sezonu i wygrał wszystkie cztery dotychczasowe konkursy.

 

"Kraft skacze jak natchniony. To niezwykle sympatyczny chłopak i życzę mu, aby triumfował w kolejnych zawodach i przesuwał się wyżej w klasyfikacji skoczków z największą liczbą zwycięstw. Nam pozostaje wierzyć, że jeszcze tej zimy obok niego na podium staną reprezentacji Polski. Ufam, że tak będzie" - dodał Fortuna.

 

W bieżącym cyklu PŚ żadnemu z biało-czerwonych nie udało się jeszcze uplasować w czołowej "20" poszczególnych zawodów. Najlepsi z nich w kolejnych konkursach zajęli dwukrotnie 21., a raz 22. i 23. miejsce. W klasyfikacji generalnej najwyższą, 24. pozycję zajmuje Dawid Kubacki.

 

"Jasne jest, że musimy się poprawić. Poziom czołowej 10-15 zawodników jest bardzo wysoki, ale nie jest on dla nas nieosiągalny. Musimy wykonać po prostu dobrą pracę, a zawodnicy muszą podążać z nami tą drogą. Muszą być pewni i przekonani wobec obranego kierunku. Wtedy poradzimy sobie jako zespół" - ocenił austriacki trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie