Wielka szansa przed młodym Polakiem. 17-latek podpisał kontrakt z potęgą

Piłka ręczna
Wielka szansa przed młodym Polakiem. 17-latek podpisał kontrakt z potęgą
fot. PAP

Oskar Czertowicz podpisał profesjonalny kontrakt z SG Flensburg-Handewitt. "Cieszę się, że możemy dać wschodzącemu talentowi z naszej akademii możliwość dalszego rozwoju w naszych szeregach" - powiedział Nicolej Krickau, trener jednej z najlepszych drużyn w Europie.

Oskar Czertowicz urodził się 9 lutego 2006 roku w Kwidzynie. Cztery lata później z całą rodziną wyprowadził się do Niemiec - jego ojciec, Łukasz podpisał kontrakt z drugoligowym Wilhelmshavener. To właśnie w dziecięcych drużynach tego klubu Oskar rozpoczął przygodę ze szczypiorniakiem. Pięć lat uczył się grać zespole HG Saarlouis. Tam był jednym z najlepszych zawodników. W swoich kategoriach wiekowych zdobył każde możliwe trofeum. 

 

Nie było, więc trudności, by zwróciły na niego uwagę topowe drużyny Bundesligi. Młodego Polaka w swoich szeregach chciał SC DHfK Lipsk, Rhein-Neckar Lowen oraz SG Flensburg-Handewitt. Oskar przyjął ofertę ostatniego z klubów. Tam wyrósł na lidera drużyny swojej kategorii wiekowej, a w styczniu tego roku został zaproszony na trening z pierwszą drużyną Flensburga. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Industria Kielce wygrała piąty mecz w Lidze Mistrzów

 

Aklimatyzacja pośród tak legendarnych zawodników jak Jim Gottfridsson czy Mads Mensah Larsen przyszła dość szybko. Po dwóch miesiącach, w ostatnim meczu Flensburga w sezonie 22/23, Oskar zadebiutował w Liqui-Moly Bundeslidze przeciwko jednemu z najsilniejszych zespołów - Rhein-Neckar Lowen. 

 

Pierwsze trafienia Czertowicza dla seniorskiej ekipy SG Flensburg-Handewitt padły w październikowym meczu Ligi Europejskiej przeciwko Kadetten Schaffhausen. Polak zdobył cztery trafienia, a jego drużyna wygrała 46:32.

 

Swoje zadowolenie z profesjonalnego kontraktu Oskara, dla oficjalnej strony SG Flensburg-Handewitt, wyraził trener seniorskiej drużyny Flensburga, Nicolej Krickau. 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu jaki prezentuje Oskar, szczególnie na treningach, ale także w grze. Cieszę się, że możemy dać wschodzącemu talentowi z naszej akademii możliwość dalszego rozwoju w naszych szeregach - powiedział Krickau. 

 

A także jedna z legend światowej piłki ręcznej, obecnie dyrektor zarządzający klubu z Flensburga - Holger Glandorf.

 

- Oskar zasłużył na profesjonalny kontrakt. Jest utalentowanym młodzieżowcem, który chce poszerzać swoją wiedzę o piłce ręcznej na każdym treningu z pierwszą drużyną. W ostatnich tygodniach i miesiącach zrobił wielki postęp. Chcemy porozmawiać z nim o jego przyszłej karierze i zaoferować mu dobre perspektywy na rozwój. - oznajmił Glandorf.

 

SG Flensburg-Handewitt zakontraktował Polaka do końca obecnego sezonu.

KZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie