Zapadła ważna decyzja ws. Copa America w USA

Piłka nożna
Zapadła ważna decyzja ws. Copa America w USA
fot. PAP/EPA
Poprzednią edycję Copa America wygrała Argentyna.

Przyszłoroczny turniej Copa America, z udziałem dziesięciu drużyn z Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej (CONMEBOL) oraz sześciu z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF), odbędzie się na 14 stadionach w USA - poinformowała CONMEBOL. Mecz otwarcia zostanie rozegrany 20 czerwca w Atlancie, a finał - 14 lipca w Miami.

W styczniu obie konfederacje doszły do porozumienia w sprawie poszerzenia formatu 48. edycji najstarszego turnieju piłkarskiego drużyn narodowych, który od 1916 roku odbywał się w Ameryce Południowej, z wyjątkiem 2016 roku, gdy gospodarzem były Stany Zjednoczone.

 

Strefę CONMEBOL tradycyjnie będzie reprezentować dziesięć drużyn: Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Kolumbia, Ekwador, Peru, Wenezuela, Paragwaj, Boliwia i Chile. Ze strefy CONCACAF do turnieju zakwalifikowały się z rozgrywek Ligi Narodów cztery zespoły: USA, Meksyk, Panama i Jamajka. Ostatnie dwa bilety zostaną rozdane 23 marca po meczach Kanada – Trynidad i Tobago oraz Kostaryka – Honduras.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jose Mourinho tym razem przesadził? Znalazł się na celowniku prokuratury!

 

Losowanie grup odbędzie się w czwartek w Miami.

 

Pierwotnie edycję 2024 miał zorganizować Ekwador, ale zrezygnował ze względów bezpieczeństwa.

 

Tytułu będzie bronić Argentyna, która w finale poprzedniej edycji w 2021 roku w Rio de Janeiro pokonała Brazylię 1:0. Pierwszy tytuł z reprezentacją wywalczył wówczas Lionel Messi.

 

USA, Kanada i Meksyk będą gospodarzami najbliższego mundialu w 2026 roku.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie