Zespół Stysiak rozbił rywalki, Polka bardzo skuteczna

Magdalena Stysiak i jej koleżanki z Fenerbahce Stambuł wygrały czwarty mecz w obecnej edycji Ligi Mistrzyń

Fenerbahce Stambuł idzie jak burza w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W spotkaniu 4. kolejki grupy C drużyna Magdaleny Stysiak i selekcjonera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego rozbiła u siebie niemiecki zespół SC Potsdam 3:0 (25:13, 25:19, 25:15).

To był mecz bez historii, w którym Fenerbahce zdominowało każdego seta. W pierwszej partii turecki zespół w pewnym momencie prowadził aż 23:8 i wicemistrzyniom Niemiec groziło nieprzekroczenie granicy dziesięciu punktów. Ostatecznie ekipa Stysiak i Lavariniego wygrała tę odsłonę do 13.

W drugiej partii przyjezdne najdłużej dotrzymywały kroku rywalkom. W połowie seta było tylko 13:12, ale potem Fenerbahce zbudowało wyraźną, sześciopunktową przewagę (20:14) i spokojnie utrzymało ją do końca tej części meczu (25:19).

Przed trzecią odsłoną Lavarini zdjął z boiska Stysiak, Edę Erdem oraz najlepiej punktującą w całym spotkaniu Arinę Fiedorowcewą (15 punktów), ale nie zmieniło to obrazu gry. Gospodynie wciąż były wyraźnie lepszym zespołem, wygrały 25:15 i 3:0 w całym spotkaniu.

Stysiak zakończyła mecz z dorobkiem dziewięciu punktów. W ataku grała z bardzo wysoką, 80-procentową skutecznością (8/10), jeden punkt zdobyła blokiem.

Dla Fenerbahce to czwarte zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzyń bez straty seta. We wcześniejszych spotkaniach turecki zespół w stosunku 3:0 wygrywał również z Grot Budowlanymi Łódź, słoweńskim Calcitem Kamnik oraz z SC Potsdam na wyjeździe. Ekipa Lavariniego i Stysiak bardzo wyraźnie prowadzi w tabeli grupy C.

Bilans niemieckiego zespołu to dwie wygrane (3:0 na wyjeździe z Grot Budowlanymi i 3:2, również na wyjeździe, z Calcitem) i dwie porażki (obie z Fenerbahce po 0:3).

W drugim środowym meczu grupy C Ligi Mistrzyń Grot Budowlani Łódź zagrają u siebie z Calcitem Kamnik. Początek spotkania o godzinie 20:30.