Była gwiazda Premier League szokuje! Mówi, czego kobiety nie powinny robić. "Bądźmy poważni"

Piłka nożna
Była gwiazda Premier League szokuje! Mówi, czego kobiety nie powinny robić. "Bądźmy poważni"
fot. PAP
Zdaniem Joeya Bartona, kobiety nie powinna wypowiadać się na temat męskiego futbolu

Joey Barton przez wiele lat występował na boiskach angielskiej Premier League i starszym kibicom dał się zapamiętać, jako kontrowersyjna postać na i poza murawą. Obecnie 41-latek próbuje swoich sił jako trener, chociaż na ten moment pozostaje bez pracy. Ma zatem sporo czasu, aby dzielić się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Niektóre z nich mogą naprawdę szokować.

Ostatnie wpisy Bartona na Twitterze zaszokowały opinię publiczną. Anglik wypowiedział się bowiem na temat kobiet w futbolu, sugerując, że te nie powinny zabierać głosu w sprawie męskiego grania.

 

"Kobiety nie powinny być upoważnione do rozmawiania na temat męskiego futbolu. Dajcie spokój. Bądźmy poważni. To zupełnie inna gra. Jeżeli tego nie akceptujesz, zawsze będziemy widzieć rzeczy inaczej. Kobieca gra kwitnie, fantastycznie się na to patrzy. Nie mogę traktować poważnie tego, co mówią na męskich arenach" - napisał.

 

 

 

 

Niedługo później Barton, który w reprezentacji Anglii zadebiutował w 2007 roku i był to jego jedyny występ dla "Synów Albionu", dodał kolejny wpis.

 

"Każdy mężczyzna, która słucha kobiecego komentarza potrzebuje zbadać sobie głowę" - skwitował.

 

 

 

 

Oczywiście, jak można było się spodziewać, takie mizogińskie opinie spotkały się z dezaprobatą internautów. Część z nich podeszła jednak do tematu z większym dystansem, zwracając uwagę, że Barton oba wpisy opublikował 7 grudnia tuż po północy i niekoniecznie musiał być świadomy swoich słów...

 

Barton był piłkarzem m.in. Manchesteru City, Newcastle United, Queens Park Rangers i Olympique Marsylia. Jako trener pracował dotychczas w Fleetwood Town oraz Bristol Rovers.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie