Skromne zwycięstwo Lecha Poznań w Gdyni. Znamy komplet ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski

Lech Poznań uzupełnił grono ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Johna van den Broma pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0. Bramkę na wagę awansu dla "Kolejorza" zdobył Filip Marchwiński.

Niespodziewanie jako pierwsi bliscy wyjścia na prowadzenie byli gospodarze. Antonio Milić niedokładnie zagrał piłkę, co wykorzystał Karol Czubak. Napastnik Arki znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Filipem Bednarkiem, lecz w tym starciu górą był bramkarz "Kolejorza". W kolejnych minutach lepiej prezentowali się goście. Poznaniacy dłużej utrzymywali się przy piłce i szukali sposobów na sforsowanie linii obrony rywali. Dwukrotnie gdynian ratował Paweł Lenarcik. W końcu golkiper Arki musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki.

Bramka na 1:0 dla Lecha padła w doliczonym czasie do pierwszej połowy. Po centrze Kristoffera Velde Dino Hotić zgrał piłkę do Filipa Marchwińskiego. 21-latek z bliskiej odległości trafił do siatki. Dzięki temu ekipa z Poznania zeszła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron przez długi czas nie oglądaliśmy sytuacji podbramkowych. W 72. minucie gry spotkanie zostało przerwane na kilka minut, gdyż kibice odpalili race, co doprowadziło do częściowego zadymienia stadionu. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry piłka zatrzepotała w siatce Arki. Skierował ją tam Antonio Milić. Sędzia otrzymał jednak sugestię z wozu VAR, że powinien jeszcze obejrzeć sytuację.

Powtórki wykazały, że zanim Chorwat zdobył bramkę, piłkę ręką zagrał Mikael Ishak. Trafienie zostało anulowane. W związku z przerwami w grze do czasu regulaminowego arbiter doliczył osiem minut. Na początku dodatkowego czasu świetnym rajdem popisał się Jakub Wilczyński. Jego strzał jednak obronił Bednarek. Arka ruszyła do ataku w poszukiwaniu gola wyrównującego. Ostatecznie poznaniacy nie dali się zaskoczyć. Lech wygrał i dołączył do grona ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski. Oprócz "Kolejorza" w grze pozostały Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Wisła Kraków, Korona Kielce, Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok i Widzew Łódź.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: Marchwiński 45+1