Prezes Górnika zrezygnował ze swojej funkcji! Rozbiór w Zabrzu trwa?

Piłka nożna
Prezes Górnika zrezygnował ze swojej funkcji! Rozbiór w Zabrzu trwa?
fot. PAP
Lukas Podolski i Adam Matysek

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Matysek zrezygnował z funkcji prezesa ekstraklasowego Górnika Zabrze – poinformował klub z komunikacie. Kilka dni wcześniej z Górnikiem pożegnał się dyrektor sportowy Łukasz Milik.

Milik, starszy brat reprezentanta Polski Arkadiusza, został dyrektorem 16 lutego. Tego samego dnia stanowisko objął Matysek.

 

Kiedy doszło do zmian na kierowniczych stanowiskach, drużyna – wtedy prowadzona przez Niemca Bartoscha Gaula – zajmowała 14. miejsce. Miesiąc później szkoleniowcem 14-krotnych mistrzów Polski został - po dziewięciomiesięcznej przerwie – znów Jan Urban.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mecz GKS Katowice – Miedź przełożony!

 

Podczas listopadowej sesji radni Zabrza zgodzili się na rozpoczęcie procedury sprzedaży klubu, którego samorząd jest większościowym udziałowcem.

 

Urodzony w Piekarach Śląskich 54-letni Matysek w kadrze zagrał 34 razy. Występował w Zagłębiu Wałbrzych i Śląsku Wrocław, później m.in. w Fortunie Kolonia i Bayerze Leverkusen, a po powrocie do kraju w Zagłębiu Lubin i RKS Radomsko. Po zakończeniu kariery był trenerem bramkarzy w Górniku i niemieckim 1.FC Nuernberg. W lutym 2018 pożegnał się ze Śląskiem Wrocław, gdzie był przez dwa lata dyrektorem sportowym.

 

Podczas niektórych jesiennych meczów na zabrzańskim stadionie niezadowolenie z pracy władz Górnika demonstrowali kibice klubu. Zarzucali zarządowi nieudolność w poszukiwaniu pieniędzy, a od samorządu miasta domagali się znalezienia inwestora.

 

Mieli też za złe szefom Górnika brak obchodów 75-urodzin klubu, przypadających 14 grudnia.

 

Zabrzanie we wtorek odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski, przegrywając na wyjeździe po dogrywce z Pogonią Szczecin 1:2. W ekstraklasie zajmują 9. miejsce.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie