"Koniec reprezentacji". Serbskie media po porażce z reprezentacją Polski

Piłka ręczna
"Koniec reprezentacji". Serbskie media po porażce z reprezentacją Polski
fot. PAP
"Koniec reprezentacji". Serbskie media komentują potyczkę z reprezentacją Polski.

Serbskie media po porażce swoich reprezentantek z "Biało-Czerwonymi" są zgodne. Ich kadra zagrała dobre zawody, ale do pełni szczęścia zabrakło skuteczności w drugiej części meczu.

Redaktorzy jednego z najbardziej znanych serbskich pism - dziennika "Novosti" chwalą swoje kadrowiczki za to, że w pierwszej połowie grały taktycznie i przechytrzyły Polki.  

 

"Sansja Radosavlejvić była nie do zatrzymania, a nasza obrona funkcjonowała bardzo dobrze. Serbkom udało się zatrzymać najlepszą zawodniczkę Polski, Monikę Kobylińską, a potem wyszły na prowadzenie 13:10" - zaznacza dziennik. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów!

 

Według serbskiego pisma, przebieg drugiej połowy zadecydował o nieuniknionym zwycięstwie Biało-Czerwonych.

 

"W drugiej połowie nasze dziewczęta zapomniały o tym, jak gra się w ataku - nie grały skrzydłami, nie były agresywne. Na szczęście Polki też nie były wtedy już tak skuteczne, jak w pierwszej połowie. Aż do 40. minuty. Wtedy nasze przeciwniczki przyspieszyły grę, świetnie spisywały się Balsam i Nocuń. Zwycięstwo Polek było nieuniknione" - oceniają "Novosti".

 

Dziennik wspomina również o poza sportowej wartości tego meczu.

 

"Szkoda, że nie udało się nam zremisować, bo ten punkt, mimo straty szans na awans do ćwierćfinału, umocniłby nas psychologicznie".

 

Tabloid "Alo Sport" w artykule podsumowującym mecz Serbia-Polska, najpierw w pozytywnych słowach wypowiada się o grze swoich reprezentantek na początku meczu, ale po chwili wytyka błędy. 

 

"Pierwsza połowa była znakomita w wykonaniu naszego zespołu. Wydawało się, że na drugą połowę wybiegł całkowicie inny zespół, który robił mnóstwo błędów, szczególnie w podaniach" - zaznacza "Alo".

 

"Alo Sport" przyczynę porażki upatruje w słabym ataku, w drugiej części meczu.

 

"Najwyraźniej zabrakło nam trochę więcej odwagi i determinacji, zwłaszcza w ataku. Fakt, że Serbia rzuciła tylko osiem bramek w drugiej połowie, mówi wiele...  Mieliśmy dziesięć minut, w których nie zdobyliśmy ani jednej bramki" - kwituje tabloid.

 

Podobną opinię wysnuwa portal "Maxbet Sport". 

 

"Podobnie jak w meczu z Danią, Serbia odpadła w drugiej części spotkania. Faworyzowana Polska najpierw zdołała wyrównać, a potem nastąpił odwróciła wynik meczu". 

KZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie