Niepokój w szeregach rywalek Polek na mistrzostwach świata. Czy Biało-Czerwone to wykorzystają?

Piłka ręczna
Niepokój w szeregach rywalek Polek na mistrzostwach świata. Czy Biało-Czerwone to wykorzystają?
Fot. PAP/EPA
Niepokój w szeregach rywalek Polek na mistrzostwach świata. Czy Biało-Czerwone to wykorzystają?

Sensacyjna porażka z Japonią w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych wprowadziła poważny niepokój do sztabu duńskiej drużyny, ponieważ teraz liczy się tylko zwycięstwo w meczu z Polską w sobotę, a na domiar złego zawodzi publiczność, która w meczu Dunek wypełniła tylko pół hali.

Trener Dunek Jesper Jensen przeprowadził w piątek intensywną ”odprawę psychiczną” w sali konferencyjnej hotelu w Herning.

 

”Przegraliśmy z Japonią, lecz dokładnie przeanalizowane dane statystyczne mówią wyraźnie, że Dunki były lepsze i miały całe morze szans na bramki lecz miały problemy z wykończeniem akcji, stając się nieskuteczne. To musimy poprawić do soboty, ale będzie to bardzo trudne w tak krótkim czasie” - powiedział agencji Ritzau.

 

ZOBACZ TAKŻE: Terminarz MŚ piłkarek ręcznych 2023. Kiedy grają Polki? 

 

"W dalszym ciągu nie stoimy dwoma pewnymi nogami w tych mistrzostwach, a kilka z moich najważniejszych zawodniczek nie gra na swoim poziomie, co jest najbardziej niepokojące. Teraz przed tym ważnym meczem w sobotę musimy odzyskać przede wszystkim spokój i wewnętrzna równowagę, co będzie kluczem w tym spotkaniu” - dodał.

 

Dunki są również zaniepokojone zaskakująco niską frekwencją w hali w Herning. Ich mecz oglądało w czwartek nieco ponad sześć tysięcy widzów, co odpowiada połowie pojemności obiektu.

 

Zdaniem duńskich mediów powodem są zbyt wysokie ceny biletów.

 

”Aby obejrzeć mecz z Polską trzeba zapłacić 45-90 euro, a dzieci poniżej 12 lat 35-70, więc wielu wybiera oglądanie rodzinne transmisji w domu” - skomentował kanał telewizji DR.

 

Komentatorzy stacja dodali, że byli wręcz zaszokowani słabą i niepewną grą z Japonią. "Przed tym spotkaniem szanse na złoty medal wynosiły 38 procent, a teraz przed meczem z Polską spadły do 20” - ocenili. 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie