Ważne zmiany w reprezentacji Polski. To oni zastąpią Jakuba Kwiatkowskiego?

Piłka nożna
Ważne zmiany w reprezentacji Polski. To oni zastąpią Jakuba Kwiatkowskiego?
Fot. Cyfrasport
Jakub Kwiatkowski został zwolniony po 11 latach pracy w PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej ma już plan, jak rozdzielić obowiązki, którymi do tej pory zajmował się zwolniony niedawno Jakub Kwiatkowski. Futbolowa centrala nie będzie szukała daleko i postawi na ludzi, pracujących obecnie w Związku.

Jak podaje portal Sport.pl, PZPN w charakterze szefa departamentu komunikacji i mediów postawił na Tomasza Kozłowskiego. To właśnie on - wespół z Michałem Probierzem - miał odpowiadać za zwolnienie Kwiatkowskiego. Formalnie były rzecznik PZPN był jego zastępcą, więc po odsunięciu Jakuba Kwiatkowskiego od kadry uznano, że nie ma dla niego miejsca w strukturach Związku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kwiatkowski nie mógł się powstrzymać! Tak skomentował odejście z PZPN. "Opasły i anonimowy"

 

"Rola rzecznika PZPN od pół roku była już jedynie funkcją na wizytówce. (...) Kozłowski komunikatami związku, kontaktami z mediami, umawianiem wywiadów (choćby z selekcjonerem) zajmował się od wakacji sam. To dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza i sekretarz generalny Łukasz Wachowski zdecydowali się Kwiatkowskiego pożegnać" - czytamy w Sport.pl.

 

Drugą z funkcji Jakuba Kwiatkowskiego, który był również menadżerem reprezentacji Polski, ma przejąć Łukasz Gawrjołek. Dyrektor działu logistyki w praktyce od kilku lat pracował jako kierownik drużyny i teraz tę funkcję będzie sprawował na pełen etat. Ponadto to właśnie on będzie wpisywany w oficjalnych protokołach UEFA i FIFA jako "team manager".

 

"Jak słyszymy, ma być też obecny ze sztabem szkoleniowym na ławce rezerwowych i będzie zgłaszał zmiany w trakcie meczów. Zapewne zajmie się też fizycznym wysyłaniem i wpisywaniem w system powołań i kontaktami z klubami oraz zamawianiem biletów dla sztabu na obserwacje i wyjazdy. Nie będzie natomiast w żaden sposób zajmował się komunikacją" - wyjaśnia Sport.pl.

 

Co ciekawe, Tomasz Kozłowski prawdopodobnie nie będzie moderatorem podczas konferencji prasowych. Tę funkcję ma pełnić ktoś inny z departamentu komunikacji i mediów, a pod uwagę brani są ponoć Paweł Drażba, Adam Delimat i Emil Kopański.

 

Jakub Kwiatkowski pracował w PZPN od 2012 roku. W tym okresie Biało-Czerwoni zagrali w czterech turniejach: Euro 2016 oraz 2020, a także mundialach 2018 i 2022. Ostatni raz można było go ujrzeć przy kadrze podczas meczu towarzyskiego Polska - Łotwa na PGE Narodowym w listopadzie. Jak się okazało, był to jego ostatni mecz w roli rzecznika kadry i team managera.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie