Koniec marzeń Polek! Bez szans na awans do ćwierćfinału

Piłka ręczna
Porażka Polek na mistrzostwach świata

Polki przegrały z Dunkami w meczu rundy zasadniczej mistrzostw świata piłkarek ręcznych 22:32. Biało-Czerwone nie mają już szans na awans do ćwierćfinału czempionatu.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Biało-Czerwonych. Dunki już na początku meczu wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. Chociaż zawodniczki ze Skandynawii były zdecydowanymi faworytkami tego starcia, to Polki w pierwszej połowie były w stanie postawić się przeciwniczkom. Ostatecznie szczypiornistki schodziły na przerwę przy wyniku 15:12 dla Dunek.

Od początku drugiej odsłony spotkania piłkarki ręczne z Danii zaczęły dominować na parkiecie. Podopieczne Arne Senstada nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę oponentek. Przez to Dunki cały czas powiększały swoją przewagę. Już na kilka minut przed końcem meczu było wiadomo, że Polki nie dogonią rozpędzonych rywalek. Tym samym reprezentantki Polski przegrały swój drugi mecz podczas tegorocznych mistrzostw świata 22:32.

Po tym spotkaniu Polki plasują się na czwartym miejscu w grupie z czteroma punktami na koncie i nie mogą już zapewnić sobie awansu do ćwierćfinału czempionatu.

Biało-Czerwone swój kolejny mecz na mistrzostwach świata rozegrają w poniedziałek 11 grudnia. Wtedy naprzeciwko nich stanie reprezentacja Rumunii.

Dania - Polska 32:22 (15:12).

Dania: Sandra Toft, Althea Rebecca Reinhardt - Sarah Aaberg Iversen 3, Helena Elver Hageso 2, Anne Mette Hansen 4, Kathrine Brothmann Heindahl 2, Line Haugsted Haugsted 1, Andrea Ulrikka Aagot Hansen 1, Kristina Jorgensen 5, Trine Ostergaard Jensen 5, Louise Katharina Burgaard 4, Simone Cathrine Petersen 2, Mie Enggrob Hojlund 1, Emma Cecilie Uhrskov Friis 1, Rikke Iversen 1, Elma Halilcevic.

Polska: Adrianna Płaczek, Barbara Zima - Aleksandra Zimny, Emilia Galińska 3, Monika Kobylińska 1, Magda Balsam 4, Sylwia Matuszczyk 3, Adrianna Górna, Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Rosiak 6, Marlena Urbańska 2, Daria Michalak, Karolina Kochaniak-Sala, Paulina Uścinowicz, Paulina Masna, Dagmara Nocuń 3.