Ostra reakcja po decyzji MKOL ws. Rosjan! Proponują im grę w... zakrwawionych strojach

Inne
Ostra reakcja po decyzji MKOL ws. Rosjan! Proponują im grę w... zakrwawionych strojach
fot. PAP

Nie milkną echa po piątkowej decyzji MKOL o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wściekłe z powodu takiego obrotu spraw są także czeskie media, które zaproponowały tym krajom grę w zakrwawionych strojach.

W piątek MKOL ogłosiła, że sportowcy reprezentujący Rosję i Białoruś będą mogli wziąć udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rzecz jasna, nie będą reprezentowali swoich krajów, tylko wystąpią pod flagą neutralną. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kuriozalna reakcja Rosjan na warunki dopuszczenia do igrzysk. Mówią o dyskryminacji

 

Decyzją MKOL-u rozzłoszczonych jest wielu wybitnych sportowców, także tych byłych. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Tomasz Majewski. Negatywnie na ten temat wypowiedział się także jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii, Władimir Kliczko.

 

Czeskie media również są negatywnie nastawione do udziału w igrzyskach przez kraje popierające wojnę w Ukrainie. Tygodnik "Reflex" napisał, że zaakceptuje występy agresorów tylko wtedy, gdy będą rywalizować w specjalnie zaprojektowanych strojach. Ubrania zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Wszystkie mają na sobie liczne ślady krwi.

 

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie