Szwedka wygrała bieg na dochodzenie w Hochfilzen

Elvira Oeberg

Szwedka Elvira Oeberg wygrała bieg na dochodzenie na dystansie 10 km w austriackim Hochfilzen, zaliczany do klasyfikacji biathlonowego Pucharu Świata. Najlepsza z Polek Natalia Sidorowicz została sklasyfikowana na 32. pozycji. Polka po raz pierwszy w karierze zdobyła punkty Pucharu Świata.

Oeberg, która miała tylko jedno pudło na strzelnicy w pozycji leżącej, o 11,2 s wyprzedziła Szwajcarkę Lenę Haecki-Gross. Trzecia była Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold - strata 13,9 s.

Sidorowicz podczas pierwszego strzelania pomyliła się raz, ale potem już błędów nie popełniała. Po każdym pobycie na strzelnicy poprawiała swoją lokatę, ostatecznie uplasowała się na 32. pozycji ze stratą 3.52,0. To jej pierwsze w karierze miejsce w "40" zawodów pucharowych.

Najsłabiej z Polek strzelała Anna Jakieła, która musiała przebiec aż cztery rundy karne. W efekcie zajęła 42. miejsce, tracąc do Oeberg 4.35,3. Trzecia z biało-czerwonych Anna miała trzy pudła, była 50. ze stratą 5.21,9 do zwyciężczyni.

Liderka klasyfikacji pucharowej Francuzka Lou Jeanmonnot straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W sobotę wywalczyła bowiem tylko 13. lokatę, tracąc do Oeberg 2.19,7. Na prowadzenie po 5 z 21 zawodów wyszła Tandrevold, która ma już zgromadzone 271 pkt. Druga jest Jeanmonnot - 251 pkt. Oeberg awansowała na piątą lokatę - 228 pkt.

Mąka z 51 punktami plasuje się na 33. miejscu, natomiast Jakieła mająca 30 pkt - na 44. Sidorowicz jest 56. z 9 pkt wywalczonymi w sobotę.