Co za akcja! Spektakularny popis Magdaleny Stysiak

To była akcja w wielkim stylu! W meczu 12. kolejki ligi tureckiej z Turk Hava Yollari, polska gwiazda Fenerbahce Stambuł Magdalena Stysiak w jednej z wymian najpierw kapitalnie obroniła piłkę nogą, a kilka chwil później zakończyła akcję potężnym atakiem.

Stysiak zdobyła w całym spotkaniu 23 punkty, ale ten na 22:15 dla Fenerbahce w czwartym secie bez wątpienia był najefektowniejszy - najpierw świetna obrona w piłkarskim stylu, następnie dobre dogranie na lewe skrzydło, a potem atak z prawego skrzydła w dziewiąty metr boiska, po którym cała drużyna Fenerbahce wzniosła ręce do góry w geście triumfu.

Nic dziwnego, że klub Polki postanowił pochwalić się tą spektakularną wymianą i zamieścił ją na swoim profilu na Twitterze. To była akcja, którą można oglądać w nieskończoność!

Fenerbahce wygrało wyjazdowy mecz z Turk Hava Yollari 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:20), a Stysiak była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania. Ze swoich 23 punktów 21 zdobyła w ataku (21/43, 49 procent skuteczności). Miała też dwa asy serwisowe.

Atakująca reprezentacji Polski jest obecnie czwartą najlepiej punktującą zawodniczką Vodafone Sultanar Ligi (5,38 punktu na set). Jej drużyna, prowadzona przez selekcjonera Biało-Czerwonych Stefano Lavariniego, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z bilansem 11 zwycięstw i jednej przegranej.