Poznaliśmy finalistów KMŚ siatkarzy! Kamil Semeniuk bohaterem półfinałowego starcia

Perugia zagra w finale KMŚ 2023.

Sir Safety Susa Perugia i Itambé Minas zagrają w niedzielnym finale Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. W półfinałowym starciu Perugia pewnie wygrała z Halkbankiem Ankara, a najlepiej punktującym graczem meczu był Kamil Semeniuk. Rywalem ekipy z Włoch będzie brazylijska drużyna Itambe Minas, która po tie-breaku pokonała Suntory Sunbirds.

W pierwszym meczu półfinałowym broniąca tytułu Sir Safety Susa Perugia (w której grają Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon) mierzyła się z Halkbankiem Ankara (Nimir Abdel-Aziz i Earvin N'Gapeth w składzie). Starcie dwóch półfinalistów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zdecydowanie wygrała ekipa z Italii.

Dwa pierwsze sety bardzo jednostronne (25:14, 25:16), trzeci najciekawszy, zdecydowanie najbardziej zacięty, w którym Perugia wygrała na przewagi (31:29). Drużyna trenera Angelo Lorenzettiego była skuteczniejsza w ataku, lepiej punktowała blokiem (10–3) i zagrywką (5–2). Kamil Semeniuk był najlepiej punktującym graczem meczu, wywalczył dla swej ekipy 15 oczek.

W drugim półfinale zmierzyły się zespoły Suntory Sunbirds z Japonii i Itambe Minas z Brazylii. Było to zdecydowanie bardziej zacięte starcie, które zostało rozstrzygnięte w tie-breaku. Zaciętą walkę 17:15 wygrał brazylijski klub, który zameldował się w finale. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Michael Sánchez (27), a dla pokonanych – Dmitrij Muserski (23).

Wyniki półfinałów KMŚ siatkarzy 2023:

2023-12-09: Sir Safety Susa Perugia – Halkbank Ankara 3:0 (25:14, 25:16, 31:29)
2023-12-09: Suntory Sunbirds – Itambé Minas 2:3 (25:22, 22:25, 30:28, 20:25, 15:17).