Diggins wygrała w Oestersund, Polki na odległych miejscac

Izabela Marcisz zajęła 38. miejsce, a Weronika Kaleta była 52. w narciarskim biegu techniką dowolną na 10 km podczas zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Wygrała Amerykanka Jessie Diggins przed Norweżką Heidi Weng i Niemką Victorią Karl.

Diggins triumfowała czasem 27.05,6 i o 23 sekundy wyprzedziła drugą Weng oraz o 29,1 s trzecią Karl, dla której to pierwsze podium w karierze. Marcisz uzyskała wynik 29.46,4, natomiast Kaleta - 31.16,1.

- Miałam świetnie przygotowane narty. Serwismeni wykonali doskonałą robotę i jestem im bardzo wdzięczna. Czułam się jakbym latała. Świetnie się bawiłam, szczególnie podczas zjazdów. To było niesamowite. Trasa bardzo mi się podobała, a kibice byli niesamowici. Czułam ich wsparcie - powiedziała Diggins.

Przed tygodniem Amerykanka wygrała bieg na 10 km w Gaellivare, a po zwycięstwie w Oestersund ma już 537 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce z dorobkiem 500 pkt zajmuje jej rodaczka Rosie Brennan. Za nimi plasuje się piątka Szwedek: Emma Ribom, Ebba Andersson, Frida Karlsson, Moa Ilar i Linn Svahn.