Tomasz Hajto mocno! "Przyjeżdżają do nas zarabiać, niech uczą się naszego języka"

Piłka nożna
Tomasz Hajto mocno! "Przyjeżdżają do nas zarabiać, niech uczą się naszego języka"
fot. Polsat Sport
Tomasz Hajto w mocnych słowach

Były reprezentant Polski w piłce nożnej i ekspert "Cafe Futbol" Tomasz Hajto w niedzielnym odcinku programu stwierdził, że obcokrajowcy grający w polskich klubach powinni uczyć się naszego języka. - Zagranicą tak jest prawie wszędzie - zaznaczył Hajto.

- Wiadomo jest, że wielu Hiszpanów nie uczy się języka angielskiego, nie włada nim dobrze. Podobnie jest z piłkarzami francuskimi. Musimy w końcu zacząć reagować - zaczął swoją wypowiedź Hajto. Zaraz potem dodał, że od zawodników z innych krajów występujących w polskich klubach powinno się wymagać umiejętności komunikowania się po polsku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto nie może tego zrozumieć. "Zjechałem tam z górnikami"

 

- Przyjeżdżają do nas ludzie zarabiać, niech uczą się naszego języka. Zagranicą tak jest prawie wszędzie. Największe gwiazdy na świecie nauczyły się innych języków. A u nas chłopaki, którzy przyjechali z trzeciej ligi hiszpańskiej nie mogą się nauczyć polskiego, żeby polski trener miał z nimi normalną komunikację - dodał 62-krotny reprezentant Polski.

 

Argumentując swoje zdanie Hajto podał za przykład... studio "Cafe Futbol" i jego gości. - To teraz tak: ty prowadzisz program, "Łapa" (Tomasz Łapiński - przyp. red.) mówi tylko po hiszpańsku, Czarek (Kowalski - przyp. red.) po francusku, Romek (Kołtoń - przyp. red.) po niemiecku, a ja po angielsku - zwrócił się Hajto do gospodarza "Cafe Futbol" Przemysława Iwańczyka. - Jak chcesz ten program poprowadzić. Wiadomo, że jakoś byśmy się dogadali, ale czy dalej program byłby tak fachowy? - pytał.

 

- Jeden do jednego przekłada się to do szatni w której byłem. Grałem z wieloma zawodnikami z różnych krajów i trzeba było się porozumieć w języku tego kraju, w którym byłem, czyli w Niemczech w niemieckim, a w Anglii w angielskim - zakończył uczestnik piłkarskich mistrzostw świata 2002.

 

GW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie