Trefl pewnie ograł ZAKSĘ! Powrót Marcina Janusza promykiem nadziei w ekipie kędzierzynian

Trefl - ZAKSA 3:0. Marcin Janusz wrócił do gry, ale był gotowy tylko na jednego seta.

Trefl Gdańsk pewnie pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Spotkanie z trybun Ergo Areny oglądało 8900 widzów. Wydarzeniem w ekipie ZAKSY był powrót rozgrywającego Marcina Janusza, który wystąpił w pierwszym secie. Kędzierzynianie nadal jednak mają spore kłopoty kadrowe, znów awaryjnie powołany został Krzysztof Zapłacki, który dzień wcześniej grał w drugiej lidze.

W premierowej odsłonie gdańszczanie zaczęli budować przewagę zagrywką, asami popisali się Kewin Sasak (7:5, 8:5) i Mikołaj Sawicki (10:7). ZAKSA szybko odrobiła straty (10:10) i w środkowej części seta oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Końcówka dla Trefla – punktowa seria od 18:19 do 24:19 rozstrzygnęła seta. Brakujący punkt dołożył skutecznym atakiem Sasak (25:20).

Gospodarze efektownie rozpoczęli drugą partię (6:0, 10:3). Takie otwarcie właściwie ustawiło seta. Kędzierzynianie ruszyli do odrabiania strat, w pewnym momencie zmniejszyli różnicę do trzech oczek (16:13), ale gospodarze szybko odbudowali przewagę i kontrolowali sytuację w końcówce. Sawicki ustalił wynik seta na 25:20.

Gdańszczanie mieli minimalną przewagę na początku trzeciej odsłony i powiększyli ją po serii skutecznych ataków (14:10). Siatkarze ZAKSY nie rezygnowali, złapali kontakt po ataku Aleksandra Śliwki (18:17), ale Trefl znów odskoczył – Jan Martinez posłał asa i było 21:17. Ważną akcję skończył Sasak, a kolejnej akcji asa dołożył Jordan Zaleszczyk i było 23:19. Punktowy blok dał piłkę meczową, a mocne uderzenie Sasaka zakończyło rywalizację (25:21).

Skrót meczu Trefl - ZAKSA:

Najwięcej punktów: Mikołaj Sawicki (21), Kewin Sasak (18), Jordan Zaleszczyk (11) – Trefl; Bartłomiej Kluth (16), Aleksander Śliwka (11) – ZAKSA. MVP: Kamil Droszyński.

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

Trefl: Kamil Droszyński, Jan Franchi Martinez, Jordan Zaleszczyk, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec – Voitto Koykka (libero) oraz Jakub Czerwiński, Aliaksei Nasevich, Lukas Kampa. Trener: Igor Juricić.
ZAKSA: Krzysztof Zapłacki, Andreas Takvam, Bartłomiej Kluth, Aleksander Śliwka, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Radosław Gil, Twan Wiltenburg, Korneliusz Banach. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Wyniki 11. kolejki PlusLigi:

2023-12-09: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)
2023-12-09: GKS Katowice – PGE GiEK Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)
2023-12-09: KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 22:25, 14:25)
2023-12-10: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)
2023-12-10: Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-10: Barkom Każany Lwów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-11: Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-11: Bogdanka LUK Lublin – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).