Trzy podobne sety. Wyjazdowe zwycięstwo Jurajskich Rycerzy

Siatkarze Aluron CMC Warty odnieśli ósme zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3 w meczu otwierającym 11. kolejkę PlusLigi. Jurajscy Rycerze wygrali pewnie, a każdy z trzech setów miał podobny przebieg.

Na początku pierwszego seta przewagę uzyskali siatkarze z Zawiercia (6:8). Gospodarze mieli problemy ze skończeniem ataków, popełniali sporo błędów, czym ułatwili zadanie skuteczniejszej ekipie Jurajskich Rycerzy. Goście odskoczyli na kilka oczek (10:14), później powiększyli różnicę po dwóch asach Miguela Tavaresa (17:22). Suwalczanie nie rezygnowali, ale goście utrzymali przewagę. Seta skończył skutecznym atakiem Trevor Clevenot (22:25).

Początek drugiej odsłony wyrównany (8:8). Ważna dla przebiegu seta była seria trzech wygranych akcji przez gości (dwa ataki przedzielone asem Karola Butryna) od 12:12 do 12:15. Wówczas zawiercianie uzyskali przewagę, którą utrzymywali w dalszej części seta (15:18, 18:23). W ostatniej akcji Bartosz Kwolek przedarł się przez blok rywali (21:25).

W trzeciej partii, po wyrównanym początku, przewagę uzyskali goście (9:11). Siatkarze Ślepska odrobili jednak straty; po ataku Pawła Halaby prowadzili 14:13, a po asie Konrada Stajera – 16:14. Gospodarze nie zdołali jednak długo utrzymać przewagi. Jurajscy Rycerze zdobyli cztery punkty z rzędu (17:19), wygrali też kluczowe akcje w końcówce. Piłkę meczową wywalczył Mateusz Bieniek (21:24), a błąd gospodarzy w polu serwisowym zakończył spotkanie (22:25).

Skrót meczu Ślepsk - Aluron:

Najwięcej punktów: Paweł Halaba (12), Bartosz Filipiak (10) – Ślepsk Malow; Trevor Clevenot (17), Karol Butryn (12), Mateusz Bieniek (10) – Aluron CMC Warta. Goście byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem i popełnili mniej błędów. MVP: Miguel Tavares.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Ślepsk: Bartosz Firszt, Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Ziga Stern. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.